کد مطلب: 

5409

افشاگری گوگل درباره‎ی جاسوسی FBI

گوگل اعلام کرده است که در بسیاری از موارد، اف.بی.آی بدون طی مراحل قانونی چنین درخواست هایی را مطرح می کند که این مساله با اعتراض حامیان آزادی های مدنی در آمریکا مواجه شده است.

به گزارش سیتنا به نقل از تسنیم، بر اساس گزارشی که شرکت گوگل به تازگی منتشر کرده است، پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) تاکنون بارها بدون طی مراحل حقوقی خواستار دسترسی به اطلاعات شخصی شهروندان این کشور شده است.

به گزارش وب سایت «هافینگتن پست»، شرکت گوگل در گزارش خود موسوم به «گزارش شفافیت گوگل» اعلام کرد ، از جولای تا دسامبر 2012 گوگل 8438 درخواست از سوی اف.بی.آی دریافت کرد که خواستار اطلاعاتی درباره 14791 کاربر شرکت گوگل در آمریکا بودند. این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابهی در سال 2011 حدود 34 درصد افزایش را نشان می دهد.

این سومین سالی است که گوگل چنین گزارشی را منتشر می کند. در طول این سه سال، این درخواست های اف.بی.آی سیر صعودی داشته است.

گوگل اعلام کرده است که  در بسیاری از موارد، اف.بی.آی بدون طی مراحل قانونی چنین درخواست هایی را مطرح می کند که این مساله با اعتراض حامیان آزادی های مدنی در آمریکا مواجه شده است که دولت آمریکا را به نقض حریم خصوصی شهروندان و جاسوسی از آنها متهم می کنند.

وزارت دادگستری آمریکا تاکنون دربرابر این اعتراضات هیچ توضیحی ارائه نکرده است.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-01-24 19:45

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
ببین چقدر آزادی دارن که گوگل این موارد رو به صورت شفاف منتشر میکنه . پسر اینها زندگیشون کلا با ما فرق داره . فوق العاده هستن .
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید