کد مطلب: 

532

دسترسی به تلویزیون «شیما» با 200 هزار تومان

دسترسی به تلویزیون «شیما» با 200 هزار تومان

شبکه تعاملی «شیما»، با 200 هزار تومان هزینه‌ی اولیه و 15 هزار تومان حق اشتراک ماهیانه برای متقاضیان راه‌اندازی می‌شود.

 

به گزارش‌ سازمان خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (سیتنا)، شبکه «شیما» به عنوان اولین رسانه تعاملی در کشور،‌ برای اولین بار در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال عرضه شد و مخاطبان ضمن آشنایی با عملکرد و قابلیت‌های این شبکه، این امکان را داشتند که برای دریافت آن ثبت‌نام کنند.

 

آنطور که ایسنا گزارش داده به گفته مسؤول غرفه شبکه تعاملی «شیما» در این نمایشگاه، هزینه دستگاه مبدل «شیما»، مودم ADSL2 و اینترنت پرسرعت مورد نیاز آن، 200 هزار تومان است و علاقمندان باید علاوه بر خریداری تجهیزات نام برده شده، ماهیانه حق اشتراکی 15 هزار تومانی را پرداخت کنند.

 

مسؤول غرفه «شیما» درباره‌ی عملکرد این شبکه توضیح داد: تمام افرادی که تقاضای دریافت سرویس شبکه تعاملی «شیما» را دارند، با هزینه‌ای که از آنها دریافت شده به اینترنت پر سرعت ADSL2 مجهز می‌شوند. سپس مودم اینترنتی که در اختیار مشترک گذاشته شده به دستگاه مخصوص «شیما» متصل می‌شود و این دستگاه می‌تواند با اتصال به سرور‌های صدا و سیما برنامه‌هایی که در یک هفته گذشته، پخش شده را بازپخش کنند.

 

وی ادامه داد: دستگاه «شیما» قابلیت‌های بسیاری دارد؛ از جمله اینکه این دستگاه قابلیت دریافت همه‌ی شبکه‌های دیجیتال صداوسیما را دارد. همچنین یکی دیگر از قابلیت‌های «شیما» آن است که مشترک می‌تواند علاوه بر برنامه‌های تلویزیون، فیلم‌ها و موسیقی‌هایی که برای این منظور روی سرور صدا و سیما بارگذاری شده است را مشاهده کند.

 

مسؤول غرفه «شیما» در پاسخ به این پرسش که «چه تعداد فیلم سینمایی ایرانی و خارجی برای نمایش در این شبکه تعاملی بارگذاری شده است؟» گفت: یکی از امکاناتی که برای شبکه شیما فراهم شده، این است که اگر فیلم یا موسیقی خاص مد نظر مشترک روی سرورهای صدا و سیما گذاشته نشده باشد، او می‌تواند درخواست بارگذاری آن را روی سرور بدهد.

 

وی تاکید کرد: تنها مساله‌ای که شاید درباره‌ این شبکه گفته نشده باشد، این است که قابلیت ضبط برنامه‌ها برداشته شده است.

 

شبکه «شیما» به عنوان اولین رسانه تعاملی در کشور،‌ سیستم تلویزیون دو سویه‌ای است که در یک زمان امکان برقراری ارتباط دو طرفه بین مخاطب و رسانه را برقرار می‌کند.

 

شبکه «شیما» اولین ارائه کننده سرویس تلویزیونی تعاملی (iptv) در ایران است‌. مخاطب با ویژگی‌های تعاملی می‌تواند برنامه‌های زنده را هر زمان که مایل است تماشا کند، موسیقی و فیلم سفارش دهد، بازی‌های مهیج انجام دهد و از ویژگی‌های منحصر به فردی مانند لیست علاقه ‌مندی‌ها‌، سرویس پیام رسانی اطلاعات بروز ترافیک‌، اخبار‌، هواشناسی‌، اوقات شرعی و ... برخوردار شود.

 

بر اساس کاتالوگی که در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال ارائه می‌شد، قرار است شبکه «شیما» به قابلیت‌های زیر مجهز شود: قابلیت‌ پخش شبکه‌های تلویزیونی، جابه جایی زمان پخش هر برنامه که به وسیله آن مشترک می‌تواند تمامی برنامه‌های پخش شده از شبکه‌های صدا و سیما را تا یک هفته بعد بازپخش کند، قابلیت نمایش فیلم،‌ سریال‌، موسیقی و محصولات صوتی و تصویری مورد علاقه را از پیشخوان این رسانه، نظارت والدین، اطلاع رسانی از آخرین اطلاعات آب و هوایی، ترافیک ورزش‌، خبر و ...، پنجره کودک، خرید تلویزیونی ،‌ خدمات پزشکی (بیمارستان مجازی و و ارتباط مستقیم با پزشک)، بازی‌های بارگذاری شده، پنجره آموزشی. 

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-10-16 14:19

افزودن دیدگاه جدید