کد مطلب: 

468

گزارش یازده روزه از حضور همکاران سیستم در بازار فرابورس

گزارش یازده روزه از حضور همکاران سیستم در بازار فرابورس

 تا پایان روز 12 مهرماه بیش از 12 میلیون سهم همکاران سیستم بین گروه‌های مختلف در بازار فرابورس خرید و فروش شده است، که  این عدد با توجه عرضه 10 میلیونی سهم این شرکت، نشان می‌دهد که حجم معاملات حدود 1.2 برابر تعداد سهم عرضه شده‌ی همکاران سیستم به بازار است.

 

به گزارش خبرنگار سازمان خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (سیتنا)، "محسن کرباسچی" مدیر امور سهام همکاران سیستم  با ذکر افت‌و‌خیزهای سهام همکاران سیستم در این روزها تاکید می کند: ارزش سهام ما در طی این مدت عمدتا به دلیل نگرانی عمومی فعالان بازار سرمایه نسبت به سقوط بازارهای مالی جهانی، نوظهور بودن صنعت نرم‌‌ افزار در بازار بورس و عدم اشراف کامل فعالان بازار سرمایه نسبت به دورنما و ابعاد این صنعت بوده است. علاوه بر این محک‌زنی معامله‌گران و تقابل دیدگاه‌های کوتاه مدت و بلندمدت سرمایه‌‌گذاران، موجب افت‌و‌خیزهایی برای ما بوده است.

 

کرباسچی معتقد است با گذشت زمان رفتار هیجانی معامله‌گران در این سهم کاهش یافته و حرکت قیمتی سهم در مسیر منطقی آن قرار می‌گیرد.

 

به گزارش سیتنا، چهار نکته مهم که از بررسی اطلاعات آماری معاملات این چند روز به چشم می‌آید،  به شرح زیر است:

1 - بررسی ریز معاملات تا پایان روز دوازدهم مهر ماه نشان می‌دهد، عرضه با اهمیتی توسط پرسنل سهامدار به بازار انجام نشده است. تراز خرید و فروش سهامداران قبلی شرکت مبین این مطلب است که به صورت خالص حدود یکصد هزار سهم، توسط ایشان به حجم سهام عرضه شده اولیه بازار اضافه شده است.

2 - تعداد 6.5 میلیون سهم از سهام شرکت مدیریت آینده نگر دانا – سهامدار عمده-  برای واگذاری به پرسنل در آینده و به عنوان تعهد شرکت نزد بورس وثیقه شده است.

3 - راستای شفافیت معاملاتی بازار و با هدف کشف قیمت سهم بر مبنای مکانیزم عرضه و تقاضا، سهامدار عمده طی مدت مزبور، عرضه و تقاضای معناداری در بازار نداشته است.

4 -  تعداد سهم در اختیار نهادها و شرکت‌های فعال بازار سرمایه از ابتدای معاملات رو به افزایش گذاشته و به نظر می‌رسد سهم مزبور نظر برخی از شرکت‌ها و نهادهای حقوقی را بر مبنای دیدگاه سرمایه‌گذاری بلند مدت این گروه به خود جلب کرده است.

 

 

آخرین وضعیت سهامداران ما تا پایان روز یازدهم مهر ماه به شرح زیر است:

 

 همکاران سیستم روز 28 شهریور ماه تعداد 10 میلیون سهم برابر با پنج درصد مجموعه سهام شرکت را با نماد «سیستم» به قیمت 10500 ریال در بازار فرابورس عرضه کرد.

 تعداد 6.5 میلیون سهام (معادل 3/3 درصد) از مجموع سهام شرکت و متعلق به شرکت مدیریت آینده‌نگر دانا برای واگذاری به پرسنل در آینده و در جهت اجرای تعهدات مربوط  به آن در تاریخ     06/07/1390 نزد بورس وثیقه شده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-10-05 09:42

افزودن دیدگاه جدید