کد مطلب: 

365

ثروتمندترین مردان 2011؛ بیل گیتس بار دیگر ثروتمندترین مرد آمریکا شد

ثروتمندترین مردان 2011؛ بیل گیتس بار دیگر ثروتمندترین مرد آمریکا شد

بیل گیتس که پیش از این بارها در طبقه بندی سالانه فوربس برای تعیین ثروتمندترین مردان آمریکا اول شده بود بار دیگر در راس این فهرست ایستاد. 

 

به گزارش سیتنا به نقل از مهر، در میان 400 ثروتمندی که در این طبقه‌بندی وارد شده‌اند "بنیانگذار غول‌ نرم‌افزاری دنیا" در سکوی نخست ایستاد تا در ادامه آن اسامی آشنای دیگری از دنیای فناوری قرار گیرند. 

 

بر پایه این طبقه‌بندی جدید، بیل گیتس با 59 میلیارد دلار دارایی، پولدارترین مرد آمریکا و پس از "کارلوس اسلیم"، تاجر مکزیکی، دومین مرد ثروتمند دنیا شد. 

 

هرچند بیل گیتس از سال 2008 رسماً با دنیای فناوری خداحافظی کرد و در سال‌های اخیر 28 میلیارد دلار صرف فعالیت‌های بشردوستانه‌ای چون مبارزه با بیماری‌ها، گرسنگی و بی‌سوادی در نقاط مختلف دنیا به‌ویژه آفریقا کرده است همچنان به عنوان یکی از بزرگان فناوری شناخته می‌شود. 

 

در این طبقه‌بندی، پس از بیل گیتس نام‌های دیگری نیز به چشم می‌خورند که در عرصه فناوری و اینترنت پیشگام هستند. 

 

به طوریکه، "لری الیسون"، بنیانگذار شرکت اوراکل با 33 میلیارد دلار دارایی در رتبه سوم و "جف بزوس"، بنیانگذار شرکت آمازون با 19.1 میلیارد دلار در رده سیزدهم ثروتمندترین مردان آمریکا قرار گرفته است. 

 

نکته شگفت‌انگیز در طبقه‌بندی 2011 مجله فوربس در این است که برای اولین بار، مارک زاکربرگ، مخترع فیسبوک با 27 سال سن و 17.5 میلیارد دلار دارایی در میان 20 ثروتمند اول آمریکا قرار گرفته است و با ایستادن در سکوی چهاردهم حتی از بنیانگذاران گوگل، "سرگی برین" (رتبه پانزدهم، 38 ساله مالک 16.7 میلیارد دلار) و "لری پیج (رتبه شانزدهم، 38 ساله مالک 16.7 میلیارد دلار) سبقت گرفت. 

 

هرچند ثروت بنیانگذاران گوگل هم نسبت به 15 میلیارد دلار سال گذشته 1.7 میلیارد دلار بیشتر شده است. 

 

در این طبقه‌بندی در میان دیگر ثروتمندان دنیای فناوری، استیو جابز بنیانگذار اپل با 7 میلیارد دلار در رتبه 39، اریک اشمیت رئیس سابق هیئت مدیره گوگل با 6.2 میلیارد دلار در رتبه 50، رید هافمن، رئیس شبکه اجتماعی کاری LinkedIn با 1.5 میلیارد دلار در رتبه 293 و دیوید فیلو، بنیانگذار دوم یاهو با 1.1 میلیارد دلار در رتبه 375 قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-09-23 21:22

افزودن دیدگاه جدید