کد مطلب: 

291893

هند ارائه محصولات هوش مصنوعی را ملزم به دریافت مجوز کرد

دولت هند از شرکت‌های فناوری داخلی خواسته است قبل از ارائه محصولات هوش مصنوعی، از دولت مجوز بگیرند. این اقدام بعد از جنجال اخیر پاسخ «مثبت» ابزار هوش مصنوعی پلتفرم گپ (چت) گوگل، به سؤال کاربری درباره اینکه آیا نخست‌وزیر هند «سیاست‌های فاشیستی» را اجرا می‌کند، انجام شده است.
هند ارائه محصولات هوش مصنوعی را ملزم به دریافت مجوز کرد

به گزارش سیتنا، خبرگزاری رویترز گزارش داد طبق بخشنامه جدید دولت، ابزارهای هوش مصنوعی که «غیرقابل اعتماد» یا «در دست آزمایش» هستند، باید تأییدیه دولت را داشته باشند و برچسب‌گذاری شوند تا کاربران متوجه باشند که احتمال دریافت پاسخ‌های اشتباه از این ابزارها وجود دارد.

وزارت فناوری اطلاعات هند در این بخشنامه تصریح کرده است که استفاده از هوش مصنوعی مولد و ارائه آن برای کاربران اینترنتی باید با مجوز صریح دولت هند انجام شود.

این اقدام بعد از جنجال اخیر پاسخ «مثبت» ابزار هوش مصنوعی پلتفرم گپ (چت) گوگل، موسوم به «گوگل جمینای»، به سؤال کاربری دربارهٔ اینکه آیا نارندا مودی نخست‌وزیر هندوستان «سیاست‌های فاشیستی» را اجرا می‌کند، انجام شده است.

همان زمان یک وزیر کابینه دولت هند نسبت به کارکرد گوگل جمینای اعتراض کرد و شرکت گوگل نیز فوراً اعلام کرد که تلاش می‌کند این چالش را در کمترین زمان ممکن حل کند.

این شرکت همچنین تصریح کرد عملکرد هوش مصنوعی در برخی امور مانند سیاست، همیشه معتبر نیست.

بسیاری از کشورها در حال تلاش برای تدوین قوانینی در رابطه با هوش مصنوعی هستند. هند دو ماه دیگر انتخابات پارلمانی را در پیش دارد؛ موضوعی که حساسیت‌ها در این کشور به انتشار اطلاعات گمراه‌کننده را افزایش داده است.

وزارت فناوری اطلاعات هند از شبکه‌های اجتماعی آنلاین نیز خواسته است اطمینان حاصل کنند که ابزارهای هوش مصنوعی آنها «فرایند انتخابات» این کشور را تهدید نمی‌کند.

ایالات متحده آمریکا نیز انتخابات ریاست‌جمهوری را پیش رو دارد و انتشار تصاویر و ویدیوهای جعلی در فضای مجازی که با کمک هوش مصنوعی ساخته شده، به نگرانی دولت آمریکا از عواقب این موضوع دامن زده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2024-03-05 00:06

افزودن دیدگاه جدید