کد مطلب: 

291875

ورود اولین نمونه تاکسی، اتوبوس و ون برقی چینی از فردا (15 اسفند ماه) به کشور

سخنگوی شهرداری تهران از ورود اولین نمونه تاکسی، اتوبوس و ون برقی چینی طی فردا (15 اسفند ماه) به کشور خبر داد و گفت: از اردیبهشت تعداد تاکسی‌ها و اتوبوس‌های برقی در شهر افزایش می‌یابد.
ورود اولین نمونه تاکسی، اتوبوس و ون برقی چینی از فردا (15 اسفند ماه) به کشور

به گزارش سیتنا، عبد المطهرمحمدخانی در نشست خبری اظهار داشت: زمانی که فعالیت را آغاز کردیم حمل و نقل عمومی با مشکلات بسیاری مواجه بود و در مقایسه با مدیریت پنجم شهری سه برابر اتوبوس نو اضافه کرده‌ایم ولی هنوز تا نقطه مطلوب فاصله داریم و شرمنده مردم هستیم. در گزارشی مسؤول حمل و نقل مدیریت شهری قبل هم خبر از انبارهای خالی مترو و وضعیت نامناسب اتوبوس و ون ها ارائه داد ما در این دوره ناوگان ون را به صورت ۱۰۰ درصد فرسوده تحویل گرفتیم و تعداد اتوبوس‌ها در چهار سال دوره پنجم مدیریت شهری کاهش یافته بود.

وی افزود: اورهال قطارهای مترو به خوبی صورت گرفته و حتی اسقاطی‌ها در مسیر اورهال با تکنولوژی قرار گرفت‌.

محمدخانی اعلام کرد: قرارداد تکمیلی حمل و نقل برقی با شرکت‌های چینی منعقد و اولین نمونه تاکسی، اتوبوس و ون برقی وارد کشور می‌شود.

سخنگوی شهرداری تهران گفت: از اردیبهشت تعداد تاکسی‌ها و اتوبوس‌های برقی در شهر افزایش می‌یابد. به طور کلی قرارداد ۲۵۰۰ اتوبوس، ۲۷۵۰۰ تاکسی و ۱۰ هزار ون و ۱۵۰ هزار موتورسیکلت برقی اجرایی شده و اواخر بهار آینده در تهران شاهد ورود این اتوبوس‌ها و ون ها و موتورها به ناوگان حمل و نقل عمومی خواهیم بود.

وی درباره اختلال‌های روز گذشته مترو در خط یک گفت: ما از مردم عذرخواهی می‌کنیم ولی فرسوده بودن ناوگان، تلاش برای رفع آن و عقب ماندگی‌های قبلی را باید کنار هم دید و بعد قضاوت کرد. با وضعیت فاجعه باری کار را تحویل گرفتیم و چه بسا اگر کمک شورا و خریدهایی برای انبارهای مترو نبود با وضعیت بدتری مواجه بودیم.

محمدخانی تاکید کرد: درباره وضعیت فعلی نیز حتماً خودمان را شرمنده مردم می‌دانیم و بنده نیز به سهم خودم عذرخواه مردم شریف تهران هستم اما باید مطالبات از مسؤولان امر صورت بگیرد و باید از آنها بپرسید که چرا قرارداد ساخت واگن ما هفت سال معطل ماند و از سال ۹۵ محقق نشد و چرا به سادگی پشت گوش انداخته شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2024-03-04 15:34

افزودن دیدگاه جدید