کد مطلب: 

288225

کلاهبرداری جدید؛ ۳۲ گیگ اینترنت برای کابران شاد به قیمت ۲ هزار تومان!

رییس پلیس فضای تولید وتبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی اصفهان گفت: پیامکی که بتازگی مبنی بر ۳۲ گیگ اینترنت برای دانش آموزان کاربر شاد در ازای پرداخت تنها ۲ هزار تومان ارسال شده است، جعلی است.
کلاهبرداری جدید؛ ۳۲ گیگ اینترنت برای کابران شاد به قیمت ۲ هزار تومان!

به گزارش سیتنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی افزود: در روزهای اخیر و با توجه به شروع آلودگی هوا و غیرحضوری شدن برخی کلاسهای درس، پیامکی برای برخی از کاربران ارسال شده که متن آن نقل قولی کذب است که به وزارت آموزش و پرورش نسبت داده شده است.

وی اظهار داشت: در این پیامک ادعا شده که با تصمیم وزارت آموزش و پرورش به هریک از کاربران نرم افزار شاد ۳۲ گیگ اینترنت در ازای پرداخت تنها ۲ هزار تومان تعلق می گیرد.

رییس پلیس فتا استان اصفهان افزود: همچنین در ادامه این پیامک نیز برای ترغیب بیشتر افراد به خرید این بسته گفته شد که حجم اینترنت اختصاص یافته قابل استفاده برای نرم افزارهای دیگر از جمله تلگرام، واتس اپ و دیگر شبکه ها هم هست.

وی تصریح کرد: در انتهای این پیامک یک لینک درج شده است که ورود به این لینک کاربران را به یک صفحه پرداخت جعلی هدایت کرده و آنها با این تصور که تنها با پرداخت ۲ هزار تومان امکان بهره‌مندی از ۳۲ گیگ اینترنت را خواهند داشت، نسبت به وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود اقدام می‌کنند.

سرهنگ‌ مرتضوی افزود: این درحالی است که این سایت اطلاعات کارت بانکی افراد را کپی کرده و سودجویان سایبری نسبت به برداشت غیرمجاز مبالغ بیشتر از آن اقدام می‌کنند، ضمن اینکه بسته اینترنتی هم برای کاربران فعال نخواهد شد.

وی با بیان اینکه چنین پیامکی یک اقدام جعلی با اهداف کلاهبردارانه و مجرمانه است، گفت: لازم است که کاربران به این پیامک و همچنین دیگر پیامک‌ها مشابه اعتنا نکنند و از وارد شدن به این گونه لینک‌ها خودداری کنند.

وی یادآور شد: شهروندان می‌توانند آخرین و به‌روزترین آموزش‌های لازم در باره استفاده صحیح از ظرفیت‌های فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir دریافت کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2023-12-02 17:26

افزودن دیدگاه جدید