کد مطلب: 

288052

وزیر صمت: بعد از خودروی برقی به دنبال تولید خودروی هوشمند هستیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نقش برجسته رئیس جمهور در جهت حل مشکلات مربوط به تایید استاندارد تولیدات برقی شرکت‌های مختلف ایرانی گفت: با جدیت به‌ دنبال نوآوری و خلاقیت برای تولید خودروی هوشمند و هوشمندسازی کل صنعت هستیم.
وزیر صمت: بعد از خودروی برقی به دنبال تولید خودروی هوشمند هستیم

به گزارش سیتنا، عباس علی‌آبادی در آئین افتتاح نخستین خط تولید انبوه اتوبوس برقی ضمن گرامیداشت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و هفته بسیج مستضعفین و همچنین یاد و خاطره شهدای مظلوم غزه، اظهار کرد: جنایات غزه را محکوم می‌کنم این جنایت نباید هیچ‌گاه عادی شود.

وی افتتاح این خط تولید را در مسیر طرح برقی‌سازی ناوگان حمل و نقل بسیار با اهمیت دانست و افزود: مهمترین راهکار برای حفاظت محیط زیست، برقی‌سازی حمل و نقل بوده که تولید این خودروها، اقتصادی و سازگار با محیط زیست است.

وزیر صمت با اشاره به روند تولید خودروهای برقی از دو قرن پیش تا به امروز، افزود: از سال ٢٠١٩ با اختصاص جایزه نوبل به موضوع باطری لیتیمی توجهات را مجددا به این سمت پیش برده و نقطه عطفی در مسیر تولید خودروی برقی شد. البته برقی‌سازی حمل و نقل در دنیا دنبال می‌شود و امروز در نروژ بیش از ۸۵ درصد خودروها برقی هستند.

وی با اشاره به نقش برجسته رئیس جمهور در جهت حل مشکلات مربوط به تایید استاندارد تولیدات برقی شرکت‌های مختلف ایرانی بعد از بازدید از مپنا، اظهار کرد: با تدبیر رئیس جمهور، مسیر تولید انبوه و تجاری‌سازی تولیدات خودروی برقی ایرانی فراهم شد.

علی‌آبادی با قدردانی از همراهی مجلس شورای اسلامی، وزارت نفت و بانک مرکزی در جهت بهره‌مندی بهتر و بیشتر کشور از برقی‌سازی ناوگان حمل و نقل، تصریح کرد: قوانین مربوط به خودروهای برقی در مجلس وجود دارد و باید با همت نمایندگان مجلس موضوعات جدید پسینی نیز به آن اضافه شود.

وی با بیان اینکه با فاصله گرفتن از قیمت‌گذاری دستوری باید به‌دنبال پیشرفت و توسعه در این حوزه باشیم، خاطرنشان کرد: امروز دیگر نگران گسترش و تثبیت تولید و واردات خودروی برقی نیستیم اما با جدیت دنبال نوآوری و خلاقیت برای تولید خودروی هوشمند و هوشمندسازی کل صنعت هستیم.

وزیر صمت در ادامه یادآور شد: مردم عزیز ایران، اقدام برقی‌سازی حمل و نقل به تنهایی امکان‌پذیر نیست اما وقتی دست به دست هم دهیم، در بخش‌های مختلف مجلس، دولت و مردم موفق خواهیم شد.

وی ضمن تبریک به تمامی مدیران و کارکنان ایران‌خودرو و مردم شریف ایران برای به ثمر نشستن افتتاح خط تولید انبوه اتوبوس برقی به‌عنوان یکی از مهمترین زمینه‌های برقی‌سازی ناوگان حمل و نقل بیان کرد: جشن شکوفایی، یک نوآوری است که در صنعت و اقتصاد کشور رقم می‌زنیم و تشکر ویژه دارم از کسانی که این موضوع را ادامه می‌هند.

علی‌آبادی همچنین گفت: فرهنگ‌سازی استفاده از خودروهای برقی و بیان مزیت‌ها و قابلیت‌های استفاده از خودروهای عمومی و شخصی برقی، امر بسیار مهمی است که می‌بایست با مشارکت و همکاری تمامی دستگاه‌ها و ارائه مشوق‌های لازم محقق شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2023-11-28 12:33

افزودن دیدگاه جدید