کدخبر :281803 پرینت
30 خرداد 1402 - 12:34

اینفوگرافیک | مقایسه سرعت اینترنت همراه در ایران با سایر کشورهای دنیا

آمارهای دریافتی از سایت اسپیدتست نشان می‌دهند اینترنت همراه در ایران نسبت به دیگر کشورهای جهان از نظر سرعت آپلود در وضعیت قابل قبولی قرار دارد، اما در سرعت دانلود فاصله زیادی با میانه جهانی دارد.

متن خبر

به گزارش سیتنا و بر اساس آمار وب‌سایت Speed Test، میانه سرعت دانلود اینترنت همراه در ایران ۳۵.۶۸ مگابیت بر ثانیه است که در مقایسه با میانه جهانی سرعت دانلود یعنی ۴۲.۳۰ مگابیت بر ثانیه، سرعت پایین‌تری محسوب می‌شود.

با این حال سرعت آپلود اینترنت همراه در ایران نسبت به میانه جهانی اندکی بیشتر است. در حالی که میانه سرعت آپلود در جهان ۱۰.۳۰ مگابیت بر ثانیه است، این رقم در ایران ۱۰.۴۷ است.

البته این آمارها تنها میانه و نه میانگین سرعت اینترنت را نشان می‌دهند و کشورهایی که بالاترین سرعت‌ها را به کاربران خود می‌دهند سرعتشان چندین برابر این رقم است.

برای مثال کشور امارات متحده عربی با سرعت دانلود ۱۸۱.۷۹ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود ۲۳.۰۹ مگابیت بر ثانیه در صدر کشورهای جهان قرار دارد.

پس از آن نیز قطر با سرعت دانلود ۱۶۴.۸۶، نروژ با سرعت دانلود ۱۴۶.۱۵، کویت با سرعت ۱۳۶.۷۵ و دانمارک با سرعت ۱۲۷.۱۳ در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

[node:title]

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.