کد مطلب: 

278613

تغییر لوگوی گوگل به مناسبت نوروز

گوگل ۲۱ مارس با ایجاد یک اثر هنری زیبا لوگوی خود را به مناسبت نوروز تغییر داد.
 تغییر لوگوی گوگل به مناسبت نوروز

به گزارش سیتنا، گوگل با ایجاد یک اثر هنری زیبا در لوگوی خود این روز را به مناسبت آغاز سال جدید ایرانی که در ایران و مکان‌های اطراف آن جشن گرفته می‌شود، جشن گرفت.

گوگل از هنر گل آرایی برای نشان دادن جشن نوروز استفاده کرد. نوروز جشنی است که میلیون‌ها نفر آن را جشن می‌گیرند و در تقویم رسمی هجری شمسی آغاز سال نو ایرانیان است.

گوگل در یک پست وبلاگی به مردم در مورد نوروز ۲۰۲۳ اطلاع داد. لوگوی امروز این تعطیلات باستانی را نشان می‌دهد که آغاز بهار است. بیش از ۳۰۰ میلیون نفر هر سال در این روز در سراسر جهان گرد هم می‌آیند تا فصل تولد دوباره را جشن بگیرند. آثار هنری نمایش داده شده در این لوگو گل‌های بهاری - لاله‌ها، سنبل‌ها، نرگس‌ها و ابرویی زنبوری هستند.

در این پست آمده است که سازمان ملل نوروز را به عنوان یک تعطیلات بین‌المللی به رسمیت می‌شناسد؛ زیرا مردم آن را در غرب آسیا، قفقاز جنوبی، حوزه دریای سیاه و شمال، غرب، مرکز و جنوب آسیا جشن می‌گیرند.

در بسیاری از فرهنگ‌ها، نوروز همچنین آغاز سال جدید است - زمانی برای تأمل در گذشته، تعیین اهداف برای آینده و تقویت روابط با عزیزان. برخی از سنت‌های رایج عبارتند از: تزیین تخم مرغ برای احترام به زندگی جدید و مرتب کردن وسایل. گوگل در ادامه در وبلاگ خود گفت: خانه خود را برای شروعی تازه و ضیافت با سبزیجات و گیاهان بهاری آماده کنید.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2023-03-21 23:44

افزودن دیدگاه جدید