کد مطلب: 

270140
برنامه‌ریزی برای ایجاد قطب دیتاسنتر در اصفهان
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات گفت: ایجاد قطب دیتاسنتر در اصفهان در دستور کار قرار دارد و آن را در همه قسمت‌های برنامه وزارت ارتباطات برش استانی در نظر گرفته‌ایم.
علی اصغر انصاری

به گزارش سیتنا، علی اصغر انصاری و محمد صدیق دامغانی زاده، رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات در محل اتاق بازرگانی استان اصفهان، با منتخبانی از شرکت‌های عضو نظام صنفی رایانه‌ای استان نشست صمیمی برگزار کرد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ضمن اشاره به اینکه ایجاد قطب دیتاسنتر در اصفهان در دستور کار قرار دارد گفت: به دنبال رشد اقتصادی هستیم و در همه قسمت‌های برنامه وزارت ICT برش استانی در نظر گرفته‌ایم و درخواست‌های استان‌ها در این زمینه را جمع‌آوری و بررسی می‌کنیم.

انصاری افزود: رویکرد دولت حمایت از صنعت و رشد اقتصاد است و آماده تدوین استاندارد امنیت با همکاری پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات در محل اتاق بازرگانی استان اصفهان هستیم.

رویکرد دولت حمایت از صنعت و رشد اقتصاد است و آماده تدوین استاندارد امنیت با همکاری پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات در محل اتاق بازرگانی استان اصفهان هستیم.

در این جلسه کاظم آیت اللهی، رئیس نظام صنفی رایانه ای اصفهان، ضمن معرفی سازمان نصر اصفهان، گزارشی از قابلیت‌ها و توانمندی‌های اعضاء و حوزه ‌ای کاری بیان کرد.

رئیس نظام صنفی رایانه‌ای استان به لزوم اجرایی شدن تفاهم‌نامه پارک فناوری اطلاعات و سازمان نصر کشور در حوزه آموزش و توسعه منابع انسانی تاکید کرد و سه طرح در حوزه‌های تحول و توسعه اقتصاد دیجیتال، آموزش کارکنان شرکت‌های حوزه فاوا و آموزش پتانسیل‌های کاری شهرستان های استان با تضمین اشتغال و محرومیت‌زدایی ارائه کرد.

در ادامه جلسه شش نفر از مدیران شرکت‌ها در حوزه‌های امنیت، بازی‌های رایانه‌ای، سلامت الکترونیک، اتوماسیون صنعتی، گردشگری، رمز ارز و بلاک‌چین پتانسیل‌ها و نیازمندی‌هایشان را مطرح کردند.

بر اساس این گزارش در این نشست جعفر مطلب زاده، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان، جواد یزدان‌پناه، معاون توسعه فناوری پارک فاوا، تقی شفیعی، مدیرکل تنظیم مقررات منطقه مرکزی و جمعی از مسئولان حضور داشتند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
کاربر
2022-07-05 15:04

افزودن دیدگاه جدید