کد مطلب: 

256943
ادامه‌ی تعلیق فیس‌بوک و اینستاگرام ترامپ؛ رئیس جمهوری سابق آمریکا با وب‌سایت جدید آمد
در حالی که رئیس جمهور پیشین آمریکا وب‌سایت جدیدش با نام «مستقیم از میز کار دونالد ترامپ» را راه‌اندازی کرده است، هیئت نظارت فیس‌بوک با انتشار مصوبه‌ای، ادامه تعلیق صفحه دونالد ترامپ در این شبکه اجتماعی و نیز حساب کاربری او در اینستاگرام را برای مدت نامعلومی تأیید کرد.
ادامه‌ی تعلیق فیس‌بوک و اینستاگرام ترامپ؛ رئیس جمهوری سابق آمریکا با وب‌سایت جدید آمد

به گزارش سیتنا به نقل از یورونیوز، هیئت نظارت فیس‌بوک روز چهارشنبه ۵ مه (۱۵ اردیبهشت) با انتشار مصوبه‌ای، ادامه تعلیق صفحه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در این شبکه اجتماعی و نیز حساب کاربری او در اینستاگرام برای مدت نامعلوم را تأیید کرد.

نهاد نظارتی فیس‌بوک با این حال گفته است که تعلیق نامحدود حساب کاربری ترامپ به عنوان «اعمال مجازات نامشخص و غیر استاندارد» را مناسب نمی‌داند و به همین دلیل باید تصمیم خود را در مورد تعلیق این کاربر در مدت شش ماه بررسی کرده و «تصمیم متناسب» منطبق با قوانین این شرکت را اعلام نماید.

در پی حمله گروهی از طرفداران دونالد ترامپ به کاپیتول، ساختمان کنگره آمریکا در واشنگتن در روز ۶ ژانویه، برخی شبکه‌های اجتماعی به اعمال مجازات‌هایی علیه او به دلیل تحریک به خشونت پرداختند و از آن پس دسترسی او به حساب‌های کاربری‌اش در فیس‌بوک و اینستاگرام ممنوع و حساب توییترش به طور کامل بسته شد.

شرکت فیس‌بوک سه روز بعد از بستن صفحه دونالد ترامپ گفته بود تصمیم‌گیری نهایی در مورد مسئله تعلیق این صفحه را بر عهده هیئت نظارت گذاشته است.

تصمیم روز چهارشنبه هیئت نظارت فیس‌بوک توسط هیچ یک از کارکنان این شرکت، حتی مدیر عامل آن، مارک زاکربرگ قابل لغو نیست.

وبسایت جدید جدید ترامپ

دونالد ترامپ چند روز پیش از اعلام رأی هیئت نظارت فیس‌بوک، صفحه وبسایت جدیدی را به نام «مستقیم از میز کار دونالد ترامپ» راه‌اندازی کرد. او پیش از این وعده داده بود که شبکه اجتماعی جدیدی راه‌اندازی می‌کند.

او در این پلت‌فورم که ساختار آن به وبلاگ شبیه است، اما قابلیت کامنت گذاشتن و تعامل با نویسنده را ندارد، بیانیه‌ها و فیلم‌هایی را منتشر می‌کند که کاربران می‌توانند آنها را پسند کرده و در رسانه‌های اجتماعی دیگر همرسان کنند. در این صفحه تاکنون فرسته‌هایی با مضمون ادعای رئیس جمهوری پیشین آمریکا مبنی بر بروز تقلب در انتخابات ریاست جمهوری اکتبر ۲۰۲۰ منتشر شده است.

فاکس‌نیوز در این زمینه از قول یک کارشناس گفته است که این سامانه به ترامپ امکان می‌دهد تا با طرفداران خود بهتر ارتباط برقرار کند، اما برخی از طرفداران او گفته‌اند که برای دونالد ترامپ داشتن حساب فیس‌بوک با هدف نامزدی در انتخابات سال ۲۰۲۴ ضروری است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 1
2021-05-05 23:22

افزودن دیدگاه جدید