کد مطلب: 

254971
کلاهبردار اینستاگرامی به دختر 23 ساله فامیل هم رحم نکرد
فردی که در شیراز اخاذی می‌کرد، بازداشت شد.
مفسد اینستاگرامی به دختر 23 ساله فامیل هم رحم نکرد

به گزارش سیتنا، فردی که با ایجاد صفحه جعلی، از اقوام ۷۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود دستگیر شد.

سرهنگ حشمت سلیمانی اظهار داشت: در پی مراجعه خانمی ۲۳ ساله به پلیس فتا مبنی بر اینکه فردی ناشناس در فضای مجازی با ایجاد صفحه جعلی اینستاگرام و درج تصاویر وی در آن، از آشنایان و دوستانش مبلغ ۷۰ میلیون ریال به بهانه کمک اخذ کرده است که رسیدگى به این پرونده در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

او گفت: با اقدامات فنی و تخصصی، کارآگاهان سایبری موفق شدند متهم را در شیراز شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

رئیس پلیس فتا استان فارس، تصریح کرد: متهم در بازجویی اولیه و مواجهه شدن با مدارک و مستندات پلیس، لب به اعتراف گشود و هدف خود را کسب درآمد و کنجکاوی عنوان کرد.

سرهنگ سلیمانی تصریح کرد: هرگونه پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد؛ لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می‌شود.

این مقام انتظامی تصریح کرد: پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان است و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما در ارتباط باشند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 4
2021-02-27 00:03

افزودن دیدگاه جدید