کد مطلب: 

253560
موج حذف واتس‌اپ و نصب سیگنال و تلگرام
پس از پیغام واتس‌آپ برای کاربرانش مبنی بر الزام به اشتراک‌گذاری برخی داده‌هایشان با فیس‌بوک و از آنجا که فیس بوک سابقه‌ی مطلوبی در حفاظت از حریم خصوصی کاربران ندارد، هجوم کاربران واتس‌آپ به سوی سایر پیام‌رسان‌ها مانند تلگرام و سیگنال آغاز شده است.
موج حذف واتس‌اپ و نصب سیگنال و تلگرام

به گزارش سیتنا، سیاست جدید فیس‌بوک برای پیام‌رسان واتس‌اپ و همچنین پیشنهاد ایلان ماسک برای مهاجرت به پیام‌رسان سیگنال سبب شد دانلود سیگنال و تلگرام در جهان به‌شدت افزایش پیدا کند.به نظر برخی کارشناسان، پیام‌رسان سیگنال از نظر امنیت وضعیت بهتری نسبت به برخی دیگر از پیام‌رسان‌ها دارد.

فیس‌بوک که صاحب واتس‌اپ است، می‌خواهد کاربران واتس‌اپ را مجبور به اشتراک‌گذاری اجباری برخی داده‌هایشان در واتس‌اپ با فیس‌بوک کند و هر کاربری که این شرایط را قبول نکند، نمی‌تواند از واتس‌اپ استفاده کند.

فیس‌بوک در سال ۲۰۱۴ واتس‌اپ را به ارزش ۱۹ میلیارد دلار خریده بود. پس از این خرید، این سامانه در جهان با وجود مشکلاتی که برخی کارشناسان عنوان می‌کنند، همه‌گیر‌تر شد و امروز بیش از دو میلیارد نفر از آن استفاده می‌کنند. البته این سامانه امکانات بسیار کمتری نسبت به رقبای خود به‌خصوص تلگرام و سیگنال دارد.

یکی از بزرگ‌ترین ضعف‌های این اپلیکیشن نداشتن نسخه‌ی رایانه‌ای کامل است. این در حالی است که رقیب آن سیگنال در نمونه‌ی غیرموبایلی کامل‌تر است.

واتس‌اپ گفته است بخشی از اطلاعات کاربران را با برخی شرکت‌ها به اشتراک خواهد گذاشت، اطلاعاتی مانند نام پروفایل، اطلاعات گوشی و یا آدرس آی‌پی‌ها. البته محتوای چت‌ها فاش نخواهد شد.

فیس‌بوک کاربران واتس‌اپ را مجبور به اشتراک‌گذاری برخی داده‌ها با فیس‌بوک کرده است اما کاربران به دلیل سابقه نامناسب فیس‌بوک در حفظ اطلاعات خصوصی در حال جایگزین کردن پیام‌رسان جدید هستند.

احتمالاً از این اطلاعات ممکن است برای مدیریت تبلیغات و یا چیزهایی شبیه آن استفاده شود، با وجود این، برخی کاربران به دلیل سابقه نه‌چندان خوب فیس‌بوک در حفظ اطلاعات خصوصی در حال جایگزین کردن یک برنامه‌ی جدید پیام‌رسان هستند.

به غیر از ایلان ماسک، جک دورسی، مدیرعامل توئیتر، هم سیگنال را اپلیکیشنی مناسب ارزیابی کرده است. افزایش شدید استفاده از این برنامه و نصب آن سبب شده پیام فعال شدن برای حساب‌های جدید در برخی موارد با کندی ارسال شود.

موج حذف واتس‌اپ و نصب سیگنال و تلگرام

برخی کارشناسان البته قابلیت‌های تلگرام را در زمینه مدیریت اطلاعات و ذخیره‌سازی آن کامل‌تر از سیگنال می‌دانند. تلگرام همچنین نسخه کامل‌تری برای رایانه‌های شخصی و دستگاه‌های غیرموبایلی حتی نسبت به سیگنال دارد.

با این حال سیگنال در نسخه رایانه‌ای خود از واتس‌اپ کامل‌تر است. برای مثال، می‌توان با نسخه غیرموبایلی آن مکالمه صوتی و تصویری داشت درحالی‌که این گزینه هنوز در نسخه رایانه‌ای واتس‌اپ غیرفعال است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2021-01-14 14:36

افزودن دیدگاه جدید