کد مطلب: 

243947
ثبت نام بیش از دو میلیون واحد صنفی در سامانه وزارت بهداشت
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه بیش از 80 درصد از واحدهای صنفی در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام کرده اند، گفت: این روند ثبت نام همچنان ادامه دارد و بیش از دو میلیون واحد تاکنون ثبت نام کرده‌اند و کُد رهگیری را دریافت کرده‌اند.
ثبت نام بیش از دو میلیون واحد صنفی در سامانه وزارت بهداشت

به گزارش سیتنا، محسن فرهادی در یک برنامه رادیویی در خصوص استقبال اصناف از ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت برای بازگشایی کسب و کارها گفت‌: روند ثبت نام واحدهای صنفی در سامانه وزارت بهداشت همچنان ادامه دارد و بیش از دو میلیون واحد تاکنون ثبت نام کرده‌اند و کُد رهگیری را دریافت کرده‌اند. بیش از دو میلیون و 600 هزار واحد صنفی در حال انجام کار نیز است یعنی ممکن است یک هتل در سامانه ثبت نام کرده باشد اما همزمان در حال انجام پنج کار متفاوت است و در واقع ممکن است آرایشگاه، خشکشویی و امثال آن را اداره می کند.

وی اضافه کرد: ثبت نام ها طبق انتظار در استان تهران جلودار است و رتبه نخست را دارد؛ پس از تهران استان اصفهان رتبه دوم و خراسان سوم رتبه سوم را در اختیار دارد که این رتبه بندی به دلیل داشتن تراکم واحدهای صنفی فعال در آن ‌ها است.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به اینکه بیش از همه اصناف مراکز اداری و بانک ها ثبت نام کرده اند، عنوان کرد: پس از آن ها، مراکز تهیه، توزیع و عرضه و واحدهای صنفی و صنعتی کوچک بیشترین میزان ثبت نام در سامانه را در تمام کشور دارند.

وی درباره برخی اختلالات به وجود آمده در سامانه گفت: این اختلالات مربوط به تشخیص هویت بود یعنی سامانه وزارت بهداشت با سامانه سازمان ثبت احوال کشور دچار قطعی شدند که تقریباً در حال حاضر برطرف شده است و به همین جهت این ثبت نام تا ساعت 24 پنجم اردیبهشت ماه تمدید شده است.

فرهادی خطاب به واحدهای صنفی اظهار کرد: واحدهایی که هنوز ثبت نام نکرده اند، در این باره اقدام و کُد رهگیری را دریافت کنند و این کُد را در معرض دید عمومی قرار دهند؛ این کُد به مردم و مراجعه کنندگان نشان می دهد این صنف در چارچوب فعالیت های بهداشتی و الزامات سلامت محیط کار متعهد است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2020-04-24 11:29

افزودن دیدگاه جدید