کد مطلب: 

240640
قائم مقام وزیر صمت: صادرات غیرنفتی طی سال جاری از ۳۲ میلیارد دلار عبور کرد
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در شرایط فعلی و با توجه به تحریم‌هایی که از سوی آمریکا علیه اقتصاد ایران اجرایی شده، آمار فعلی از صادرات غیرنفتی یک معجزه است.
قائم مقام وزیر صمت: صادرات غیرنفتی طی سال جاری از ۳۲ میلیارد دلار عبور کرد

به گزارش سیتنا، حسین مدرس خیابانی در نشست کیفیت صادراتی، اظهار کرد:‌ آمارها نشان می‌دهد که میزان صادرات غیرنفتی ایران از ابتدای امسال تاکنون از مرز ۳۲ میلیارد دلار عبور کرده که با توجه به محدودیت‌ها، آمار بسیار مثبتی به شمار می‌رود.

به گفته وی، در شرایط فعلی صادرات غیرنفتی توانسته بخش قابل توجهی از نیازهای کشور را پاسخ دهد و عملا در بسیاری از حوزه‌ها جانشین درآمد نفت شده است.

قائم مقام وزیر صمت با اشاره به نقش مهم سازمان توسعه تجارت در گسترش صادرات غیرنفتی گفت: این سازمان می‌تواند با ایجاد هماهنگی میان صادرکنندگان و سایر بخش‌های اقتصادی و فراهم کردن مقدمات لازم برای توسعه صادرات، به پیش‌برد اهداف کشور در این حوزه کمک کند. خوشبختانه در ماه‌های گذشته اقدامات مثبتی در این مسیر انجام شده و باید امیدوار بود که این فرایند ادامه پیدا کند.

مدرس خیابانی با اشاره به اهمیت استاندارد در توسعه صادرات غیرنفتی کشور، خاطرنشان کرد: سازمان استاندارد اعلام کرده که با بسیاری از کشورها توافقات استاندارد وجود دارد اما باید این توافقات را به‌روز کرد. در فرایند صادرات غیرنفتی، بسیاری از حوزه‌ها می‌توانند نقش آفرین باشند و در این بین مقدمات استاندارد با کشورهای مقصد صادراتی اهمیت فراوانی دارد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2020-01-20 22:23

افزودن دیدگاه جدید