کد مطلب: 

233561
نمایشگاه 2019 ITU Telecom World؛
آغاز بکار نمایشگاه ITU تلکام مجارستان با حضور دبیرکل ITU و مقامات عالی رتبه‌ی کشورها/ برپایی پاویون ملی ایران با حضور شرکت‌های منتخب دولتی و خصوصی/ بازدید چهار ساعته‌ی سفیر ایران در مجارستان از پاویون ایران و مذاکره با شرکت‌ها برای توسعه‌ی بازار در اروپا
نمایشگاه 2019 ITU Telecom World با سخنرانی دبیرکل اتحادیه‌ی جهانی مخابرات، مدیرکل سازمان جهانی مالکیت فکری، نخست‌ وزیر مجارستان و وزیر ارتباطات ویتنام - به عنوان میزبان سال آینده‌ی رویداد - و با حضور وزرا و مقامات ارشد مخابراتی و مدیران ارشد شرکت‌های تاثیرگذار از کشورهای مختلف دنیا، در محل نمایشگاه‌های بین المللی بوداپست شروع بکار کرد.
آغاز بکار نمایشگاه ITU تلکام مجارستان با حضور دبیرکل ITU و مقامات عالی رتبه‌ی کشورها/ برپایی پاویون ملی ایران با حضور شرکت‌های منتخب دولتی و خصوصی/ بازدید چهار ساعته‌ی سفیر ایران در مجارستان از پاویون ایران و مذاکره با شرکت‌ها برای توسعه‌ی بازار در اروپا

به گزارش خبرنگار سیتنا از بوداپست، نمایشگاه 2019 ITU Telecom World به عنوان معتبرترین و مهمترین رخداد نمایشگاهی سالیانه‌ی ITU با سخنرانی دبیرکل اتحادیه‌ی جهانی مخابرات، مدیرکل سازمان جهانی مالکیت فکری، نخست‌ وزیر مجارستان و وزیر ارتباطات ویتنام - به عنوان میزبان سال آینده‌ی رویداد - با حضور تنی چند از وزرا و مقامات ارشد مخابراتی از کشورهای مختلف دنیا و مدیران ارشد شرکت‌های تاثیرگذار حوزه‌ی ICT، صبح امروز دوشنبه 18 شهریور 1398 در شهر بوداپست مجارستان آغاز بکار کرد و تا 21 شهریورماه ادامه خواهد داشت.

غلامعلی رجبی یزدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مجارستان به همراه علیرضا نوروزی، رایزن اقتصادی سفارت، در روز نخست برپایی نمایشگاه ضمن حضور در پاویون ملی ایران و بازدید نزدیک به چهار ساعته از شرکت‌های حاضر در پاویون ایران، با مدیران شرکت‌های دولتی و خصوصی حاضر در پاویون ایران به بحث تبادل نظر پرداخت و پیرامون زمینه‌های همکاری با شرکت‌های ایرانی برای توسعه‌ی بازارشان در اروپا و به خصوص کشور مجارستان، به صحبت نشست.

گفتنی است؛ وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو ITU که برای حضور در نمایشگاه و اجلاس بین المللی اتحادیه‌ی جهانی مخابرات، در مجارستان حضور یافتند، ضمن حضور در نمایشگاه ITU Telecom World 2019 و فروم های جنبی این نمایشگاه، پیرامون مباحث روز حوزه‌ی ارتباطات به بحث و ارائه‌ی مطالب خواهند پرداخت.

شرکت‌های حاضر در نمایشگاه تلکام بوداپست به ارائه‌ی جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا با محوریت هوش مصنوعی (AI)، اینترنت اشیاء (IoT)، بلاکچین (Blockchain)، بیگ دیتا (Big Data) و نسل پنجم شبکه‌ی همراه (5G) می‌پردازند.

این رویداد به سیاست گذاران حوزه ارتباطات اجازه می دهد تا بتوانند درباره‌ی مهمترین مسائل روز جهان در زمینه‌ی فناوری اطلاعات با هم به بحث و گفت‌وگو بپردازند و نیازهای کاربران در سراسر جهان را شناسایی کرده و مطابق آن، اقدام به طراحی و تولید وسائل جدید و مدرن ارتباطی کنند.

این رویداد یکی از فرصت‌های طلایی و درخشان برای شرکت های کوچک و متوسط تکنولوژی و تجاری است؛ چراکه بدین وسیله می توانند با سرمایه گذاران و شرکت های بزرگتر دیگری آشنا شده و با طرح ایده خود، محصولات و سهام خود را گسترش دهند و یا شرکای تجاری برای موسسه یا شرکت خود بیابند.

همچنین این رویداد به شرکت‌های محلی کوچک اجازه می دهد تا با گسترش و توسعه فعالیت های خود و تولید انبوه محصولاتشان، وارد بازار جهانی شده و کاربران و مشتریان بین المللی برای خود پیدا کنند.

این نمایشگاه که با دعوت از شرکتهای بزرگ و مطرح جهان در زمینه فناوری اطلاعات برگزار می‌شود، میزبان شرکتهای بزرگی از سراسر دنیا است که فرصت مناسبی برای مؤسسات دانش‌بنیان، پژوهشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری دولتی و غیردولتی مرتبط در حوزه فناوری است تا برای تسریع و شتاب‌دهی به پیشرفتهای حوزه فناوری اطلاعات، هم‌راستا با بزرگترین کشورهای جهان و استفاده از تجربیات آنها گام بردارد.

هدف اصلی برگزاری این نمایشگاه آشنایی و تبادل فناوریهای روز در حوزه اطلاعات و ارتباطات، ایجاد زمینه رشد و شکوفایی هرچه بیشتر شرکتهای داخلی، سرمایه‌گذاریهای کلان و شناساندن پیشرفتهای انجام شده در حوزه ICT است.

تاکید می‌شود؛ پاویون ملی ایران در نمایشگاه تلکام بوداپست با حضور تعدادی از شرکت‌های بخش دولتی و خصوصی کشورمان، توسط "سیتنا" به عنوان نماینده نمایشگاه های ITU در ایران و با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات برگزار شده است.

گفتنی است؛ صندوق نوآوری و شکوفایی و کریدور توسعه‌ی صادرات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تسهیلاتی را برای شرکت‌های دانش بنیان و نوآور واجد شرایط، برای حضور در این نمایشگاه در نظر گرفته اند.

سیتنا لازم می‌داند از تلاش‌های آقایان غلامعلی رجبی یزدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مجارستان، علیرضا نوروزی، رایزن اقتصادی سفارت، آقامحمدی کنسول سفارت و همچنین محمد جواد حسینی، رایزن سابق اقتصادی سفارت ایران در مجارستان که زحمات زیادی در برپایی پاویون ایران و حضور تیم ایرانی در مجارستان داشتند، تقدیر نماید.

برای مشاهده‌ی گزارش های تصویری نمایشگاه اینجا و اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2019-09-09 17:20

افزودن دیدگاه جدید