کد مطلب: 

174107
مراسم روز جهانی دختران و ICT برای اولین بار در ایران برگزار می شود
سازمان نصر تهران با همکاری دانشکده فنی و حرفه ای دکتر شریعتی ، کمیته زنان در مهندسی IEEE بخش ایران و انجمن ملی زنان کارآفرین، برای اولین بار در ایران، مراسم روز جهانی "دختران و فناوری اطلاعات و ارتباطات" را در کشور برگزار می کند.
مراسم روز جهانی دختران و ICT برای اولین بار در ایران برگزار می شود

به گزارش سیتنا به نقل از روابط عمومی سازمان نصر تهران، فریبا مهدیون، عضو هیات مدیره  این سازمان و مدیر اجرایی مراسم روز جهانی دختران و ICT، با اعلام خبر فوق گفت: با توجه به اهمیت نقش فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی در تمام عرصه های زندگی و افزایش تخصص زنان در حوزه ICT  به عنوان نیمی از جمعیت جهان، اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) به عنوان نهاد تخصصی سازمان ملل متحد در حوزه مخابرات و ICT ، روز 23 آوریل(سوم اردیبهشت ماه) را به عنوان "روزجهانی دختران و فناوری اطلاعات و ارتباطات" نام گذاری کرده است.

مهدیون درخصوص برگزاری مشابه این رویداد برای دختران ایرانی، ادامه داد: در ایران سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، کمیته زنان در مهندسی IEEEبخش ایران ، دانشگاه شریعتی و انجمن زنان کار آفرین در نظر دارند در آستانه روز جهانی دختران و فناوری اطلاعات و ارتباطات (International girls in ICT DAY) رویدادی را در روز 8 اردیبهشت ماه جاری و در محل دانشگاه شریعتی  تهران برگزار کنند.

او در این رابطه ادامه داد: در این مراسم علاوه بر بانوان مدیر و صاحب ایده و کسب و کار ICT از حوزه دولت و بخش خصوصی، دختران دانشجو و دانش آموز، اساتید دانشکده های ICT تهران و همچنین سفیر ITUحضور خواهند داشت.

مهدیون درخصوص اهداف برگزاری این همایش گفت: مراسم روز دختران و فناوری اطلاعات و ارتباطات با شعار "توسعه دانش و تغییر نگرش" و با  اهداف "ترغیب و ترویج دختران و زنان جوان به تحصیل در رشته های مهندسی IT " و " تربیت نیروی متخصص مورد نیاز جامعه در این حوزه" برگزار می شود.

عضو هیات مدیره سازمان نصر تهران با اشاره به برنامه های این مراسم ادامه داد: این برنامه در چند بخش شامل  برگزاری کارگاه های آموزشی با هدف ارائه تکنولوژی های جدید در حوزه ICT  مانند Mobile Application Building ، UX Design و Create Animations and Games  و همچنین معرفی و سخنرانی الگوهای موفق  بانوان فعال ICT از بخش خصوصی، دولت و دانشگاهی است.

مهدیون با بیان اینکه مخاطبان این کارگاه های آموزشی دانشجویان رشته های مرتبط با ICT هستند، افزود: هریک ازکارگاه ها در یک بازه زمانی 90 دقیقه ای و  برای 25نفر شرکت کننده برگزار می شود . در انتهای کارگاه سه نفر بعنوان برندگان کارگاه توسط ارائه دهندگان انتخاب و به کمیته برگزاری رویداد معرفی می شوند که در انتهای رویداد و در بخش اختتامیه به برندگان جوائزی اهدا خواهد شد.

مدیر اجرایی مراسم روز جهانی دختران و ICT تاکید کرد: در انتهای این مراسم همچنین به تمام شرکت کنندگان گواهی نامه مورد تایید ITU ارائه خواهد شد.

علاقمندان می توانند برای ثبت نام در این رویداد به سایت www.shariaty.ac.ir  مراجعه کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2015-04-20 00:05

افزودن دیدگاه جدید