کد مطلب: 

174080
ارسال ایمیل مبنی بر گزارش انجام قتل!
مرد جوانی که متهم است هشت سال قبل مرد پولدار را در خانه‌اش به قتل رسانده بود در جلسه دادگاه اتهام خودش را انکار کرد.
ارسال ایمیل مبنی بر گزارش انجام قتل!

به گزارش سیتنا، مرد جوانی که متهم است هشت سال قبل مرد پولدار را در خانه‌اش به قتل رسانده بود در جلسه دادگاه اتهام خودش را انکار کرد.

گزارش قتل مرد 72 ساله که همایون نام داشت، سال 86 و همزمان با ارسال ایمیل فرد ناشناسی به یکی از فرزندان مقتول به جریان افتاد. متن ایمیل حکایت از آن داشت که اتفاق ناگواری همایون رقم خورده است. خانواده همایون وقتی وارد خانه او شدند با جسدی او مواجه شده و پلیس را از ماجرا با خبر کردند.

ماموران پلیس بعد از تحقیق به مرد جوانی به نام جواد که با مقتول اختلاف داشت مظنون و او را بازداشت کردند. جواد بعد از دو سال به قتل اقرار کرد و گفت به خاطر مدارکی که دست همایون داشتم با او درگیر شدم و او را به قتل رساندم. جواد برای محاکمه مقابل هیات قضایی شعبه 80 دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت گفته‌هایش را تغییر داد و گفت که نقشی در قتل نداشته و برای خلاصی از دست پلیس اقرار کرده است. گفته‌های این مرد از سوی قضات دیوان عالی کشور پذیرفته شد و با نقض رای صادره پرونده برای رسیدگی به شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

نماینده دادستان در ابتدای جلسه رسیدگی برای متهم درخواست صدور حکم شایسته کرد. از آن‌جا که اولیای دم در خارج از کشور زندگی می‌کردند وکیل آن‌ها در جایگاه قرار گرفت و در شرح آن‌چه اتفاق افتاده بود گفت مقتول سال 86 در حالی قرار بود که به خانواده اش در هلند ملحق شود ایمیلی به خانواده او در خارج از کشور ارسال می‌شود که از آن‌ها می‌خواهد به پدرشان سرکشی کنند.

فرزندان همایون از عمه‌شان درخواست می‌کنند که به او سر بزند. وقتی خواهر همایون به خانه برادرش می‌رود و با در بسته مواجه می‌شود به اجبار در را شکسته و بعد با جسد مواجه می‌شود و پلیس را از ماجرا با خبر می‌کند. تحقیقات پلیس نشان می‌دهد که همایون تنها زندگی می‌کرده و برای صرف شام و ناهار هم به رستوران می‌رفته است.

آن جا بود که همایون با یکی از خواننده‌های قبل از انقلاب دوست می‌شود و ارتباط آن‌ها خانوادگی می‌شود. مدتی بعد مراسم عروسی خواننده در خانه همایون برگزار می‌شود اما مدتی بعد آن ازدواج به جدایی زوج جوان منجر می‌شود. به خاطر رابطه ای که شکل گرفته بود اما شیوا، عروس خواننده و مادرش همچنان به خانه همایون رفت و آمد می‌کنند. همایون از شیوا که مشغول تحصیل بوده حمایت می‌کند تا این که مدتی بعد بین مادر شیوا و همایون اختلاف به وجود می‌اید.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که اختلاف مالی بر سر یک دستگاه تریلر است که به صورت شراکت آن را خریداری کرده بودند. تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که متهم حاضر در دادگاه از طرف مادر شیوا به همایون معرفی می‌شود که بعد از چند بار رفت و آمد با همایون با او درگیر شده و مرتکب قتل می‌شود.

متهم در اقاریر خود گفته است که برای آوردن مدارک تریلر به خانه همایون رفته بود که با او درگیر شده و او را به قتل رسانده است. بررسی صحنه جرم هم با آن‌چه او در اظهاراتش مطرح کرده مطابقت دارد. وکیل اولیای دم ادامه داد ما همچنان بر ادعای خود باقی هستیم اما با توجه به اینکه موضوع از سوی دیوان عالی کشور از موارد لوث تشخیص داده‌شده‌است موکلانم اعلام کردند حاضر به قسم خوردن نیستند.

بعد از ان متهم به درخواست قاضی عبداللهی در جایگاه حاضر شدو اتهام خودش را رد کرد و گفت من از طریق دختر مورد علاقه‌ام با مقتول آشنا شدم و یک بار بیشتر هم به خانه او نرفتم. آن روز هم در خانه او پارتی بود و به خاطر اتفاقاتی که آن‌جا افتاد با هم درگیر شدیم اما آشتی کردیم و روابط دوستی داشیتم. اختلاف‌های پیش آمده بر سر خرید تریلر هم به من مربوط نمی‌شد. هیات قضایی بعد از ختم جلسه وارد شور شدند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2015-04-18 18:06

افزودن دیدگاه جدید