کدخبر :12199 پرینت
23 دی 1392 - 11:42

راه اندازی یک سامانه‎ی مشترک پیامکی برای فوتبالی‎ها توسط همراه اول

متن خبر

دسترسی به سامانه مخابراتی فوتبال ایران (6090) برای کلیه مشترکین همراه اول مهیا شد.

به گزارش سیتنا به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، صبح روز دوشنبه 23 دی ماه، طی مراسمی که در آکادمی ملی فوتبال و با حضور رئیس فدراسیون، رئیس سازمان لیگ و مدیران باشگاه های فوتبال کشور برگزار شد، از سامانه 6090 که پروژه مشترک همراه اول، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ فوتبال است رونمایی شد و با دریافت کد و رمز، دسترسی باشگاه های فوتبال کشور به این سامانه عملیاتی شد.

در این مراسم ضمن تشریح ویژگی های این سامانه، بر اهمیت فعالیت های تجاری بر بستر دیجیتال بخصوص تلفن همراه تاکید شد.
در مراسم آغاز بکار سامانه 6090، علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال کشور با تشکر از دست اندرکاران راه اندازی این سامانه گفت: اگر قرار است فوتبال حرفه ای شود، حق و حقوق آن نیز طبق قانون باید پرداخت شود. هر کس از فوتبال منتفع می شود، باید هزینه اش را بدهد تا خواسته های مردم برآورده شود.
 

مهدی تاج رئیس سازمان لیگ فوتبال نیز در این مراسم طی سخنانی با تاکید بر اهمیت ارتباط بر بستر پیامک گفت: یکی از حقوق شناخته شده فوتبال، بحث ارتباطات است که طبق آیین نامه های لیگ، از درآمدهای بدست آمده فقط 5 درصد به سازمان لیگ و بقیه به هیات های فوتبال، فدراسیون و باشگاه ها می رسد.
 

وی افزود: امیدواریم با راه اندازی سامانه 6090 که کلیه پیامک های مرتبط با فوتبال را پوشش خواهد داد، بخشی از درآمدهای باشگاه های فوتبال تامین شود.
 

در ادامه این مراسم محمدرضا ساکت مشاور عالی سازمان لیگ با تشریح همه ابعاد اقتصادی لیگ آینده، اظهار داشت: مالکیت کلیه محتوای دیجیتالی فوتبال باید در اختیار فوتبال کشور باشد. امروزه ظرفیت بسیار بزرگی بر بستر مخابرات نهفته است.
 

ساکت افزود: این سامانه که اپراتور ورزش فوتبال کشور است، قراردادش با همراه اول منعقد شده است؛ زیرا بیش از 60درصد فضای ارتباطی کشور در اختیار همراه اول، 30درصد ایرانسل و مابقی در اختیار سایر اپراتورهاست. سرویس های ارزش افزوده در قالب پیامک با محتوای پیش بینی نتایج مسابقات، خبر، مصاحبه، تصویر، فیلم،گیم و ... از طریق این سامانه در اختیار اهالی فوتبال قرار می گیرد. در واقع 6090 دریچه ای به این محتواهاست.
 

در پایان این مراسم مهندس فرکوش مجری سامانه« اطلاعات همراه» ضمن تشکر از همکاری مناسب همراه اول جهت ایجاد زیر ساخت های فنی برای این سامانه گفت: سرویس هایی که برای این سامانه در نظر گرفته شده شامل «سرویس ها و خدمات عمومی» و «سرویس ها و خدمات باشگاهی و سازمانی» است و این سامانه در عین حال که بسیار جامع است، ولی باشگاه ها استقلال خود را نیز خواهند داشت.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.