کد مطلب: 

11790

موافقت دولت با واگذاری 5 درصد از سهام دولتی مخابرات به مردم

موافقت دولت با واگذاری 5 درصد از سهام دولتی مخابرات به مردم

طبق مصوبه مهم دولت، تا 5 درصد از سهام دولتی برخی شرکت های مشهور و بزرگ از جمله شرکت مخابرات توسط سازمان خصوصی سازی به صورت نقدی و غیربلوکی در بورس به مردم واگذار خواهد شد.

به گزارش سیتنا (CITNA.IR)، پس از آنکه در جلسه گذشته هیات دولت آخرین وضعیت خصوصی سازی و چالش‌ها و مسایل پیش روی آن با حضور رئیس جمهور بررسی شد و هیات وزیران با تاکید بر ضرورت تسریع در خصوصی‌سازی، وزارت امور اقتصاد و دارایی را مامور کرد تا با هدف تقویت و تسهیل خصوصی‌سازی و تحقق واقعی آن در کشور، نسبت به بررسی دقیق فرآیند و اقدامات انجام شده در موضوع خصوصی‌سازی اقدام و تدابیر لازم را پیشنهاد کند. حال با گذشت چند روز از اعلام این موضوع، مصوبه مهم دولت در این باره رسما ابلاغ شد.

 

7011_734.jpg

در همین حال سایت صبحانه نوشت: بر اساس این مصوبه که در نوع خود در ماههای اخیر کم نظیر است، هیئت وزیران در جلسه مورخ 24 آذرماه خود بنا به پیشنهاد شماره ۱۵۷۲۸۶ وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد بند "ب" ماده ۳ قانون اجرای سیاستهای کلی اصل (۴۴) قانون اساسی مصوب ۱۳۸۶ با واگذاری بخش دیگری از سهام دولت «تا 5 درصد سهام» در 2 شرکت بزرگ بیمه شامل بیمه های البرز و آسیا، سه بانک دولتی خصوصی شده بانکهای ملت، صادرات ایران و تجارت، دو شرکت خودروساز بزرگ کشور سایپا و ایران خودرو و دو شرکت بزرگ دیگر کشتیرانی جمهوری اسلامی و شرکت مخابرات موافقت کرده است.
 
البته طبق این مصوبه واگذاری سهام دولت در این شرکتها بر اساس سه شرط خواهد بود؛ اول آنکه "فهرست و قیمت آنها در هیئت عالی واگذاری" تصویب شود و دوم آنکه واگذاری این شرکت ها "توسط سازمان خصوصی سازی به صورت نقدی، غیربلوکی" صورت گیرد.

 

بر اساس شرط سوم در تصویب نامه هیات وزیران نیز فرآیند عرضه و واگذاری این شرکت ها بایستی به صورتی باشد که "همچنان یکی از اعضای هیئت مدیره در اختیار دولت باشد".

 

این مصوبه که فصل جدیدی در رونق بورس کشور ایجاد خواهد کرد با شماره "۱۵۳۳۳۱/ت۵۰۰۱۰هـ" از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برای اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت صنعت، معدن و تجارت – وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شده است.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-26 19:08

افزودن دیدگاه جدید