کد مطلب: 

259355
فعال بودن پیش فرض ویژگی دارک مود در ویندوز ۱۱
مایکروسافت اعلام کرد که ویژگی دارک مود در ویندوز ۱۱ را به طور پیش فرض برای محافظت از چشم کاربران فعال می‌کند.
فعال بودن ویژگی دارک مود در ویندوز ۱۱ به طور پیش فرض

به گزارش سیتنا، باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ویندوز لیتست، نوشت: شرکت‌های فناوری در موبایل و دسک تاپ ویژگی دارک مود را برای کاربران فعال کردند و اکنون مایکروسافت می‌خواهد به طور پیش فرض این ویژگی را در ویندوز ۱۱ فعال کند.

به گفته مقامات مایکروسافت، برخی SKU‌های ویندوز ۱۱ اکنون به صورت پیش فرض با حالت تاریک عرضه می‌شوند، اما کاربران می‌توانند به حالت روشن تغییر وضعیت دهند. وقتی کاربر دستگاه جدیدی را راه اندازی یا ویندوز جدید را نصب می‌کند، حالت تاریک ویندوز ۱۱ به طور خودکار فعال می‌شود.

هدف از ارائه ویژگی دارک مود

چون کاربران زمان زیادی را صرف خیره شدن به صفحه‌های روشن می‌کند، مایکروسافت دارک مود را به طور پیش فرض برای محافظت از چشم کاربران فعال می‌کند. ملیسا گرانت، مدیر Windows Enterprise Marketing گفت:" ما زمان زیادی را صرف نگاه کردن به صفحات پر نور هستیم و با این تصمیم مایکروسافت می‌توان کمی به چشم‌ها استراحت داد. البته ویژگی لایت مود هم ارائه می‌شود که کاربران می‌توانند از این قابلیت هم استفاده کنند. "

فعال بودن پیش فرض ویژگی دارک مود در ویندوز ۱۱

مایکروسافت اعلام کرد نسخه‌های مصرفی ویندوز ۱۱ به صورت پیش فرض با حالت لایت مود در دسترس کاربران قرار می‌گیرند. ویندوز ۱۰ هم اکنون هوم ادیشن را همراه با لایت مود به کاربران عرضه می‌کند و نسخه پرو این ویندوز از دارک مود بهره می‌برد. در حال حاضر نسخه‌های تجاری و آموزشی SKU هم با ویژگی لایت مود به دست کاربران می‌رسد.

براساس برنامه ریزی مایکروسافت، ویندوز ۱۱ در مدل‌های تجاری و آموزشی با ویژگی حالت تاریک و در نسخه‌های هوم و پرو با قابلیت دارک مود عرضه می‌شود. این سیستم عامل قابلیت‌های شخصی سازی هم در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین مایکروسافت در حال آزمایش شش موضوع و چندین تصویر زمینه برای ویندوز ۱۱ است.

گفتنی است که انتظار می‌رود ویندوز ۱۱ در ماه اکتبر وارد بازار شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
کاربر
2021-07-20 14:53

افزودن دیدگاه جدید