کد مطلب: 

253075
قوانین پهپادی آمریکا از نظر گوگل، ناقض حریم شخصی است
شرکت وینگ که در زمینه تولید پهپاد فعالیت می‌کند، قوانین پیشنهادی دولت آمریکا جهت مدیریت پهپادها را ناقض حریم شخصی دانست.
قوانین پهپادی آمریکا از نظر گوگل، ناقض حریم شخصی است

به گزارش سیتنا، مهر به نقل از ورج، نوشت: بر اساس تغییرات تازه ای که در قوانین به پرواز درآوردن پهپادها در آمریکا اعمال شده، تقریباً تمامی پهپادهایی که در این کشور به پرواز در می‌آیند باید موقعیت مکانی خود را به طور لحظه به لحظه به گونه‌ای گزارش کنند که برای نهادهای اطلاعاتی و قضائی ایالات متحده در دسترس باشد.

اگر چه بهانه وضع این قانون، افزایش امنیت ملی اعلام شده، ولی این کار باعث نقض حریم شخصی افراد و شرکت‌های به پرواز درآورنده پهپادهای مذکور می‌شود و ممکن است اطلاعات حساس آنها نیز به دست شرکت‌های رقیب یا نهادهای فاقد صلاحیت بیفتد.

گوگل به صراحت نسبت به این موضوع اعتراض کرده و شرکت وینگ زیرمجموعه آن، هشدار داده که وضع چنین قانونی پیامدهای خطرناکی برای مشتریان انواع پهپاد خواهد داشت. به عنوان مثال این قانون موجب افشای مبدا و مقصد پهپادها، محل زندگی گیرندگان بسته‌های ارسالی از طریق پهپادها و اطلاعات خصوصی دیگر خواهد شد.

این شرکت افزوده مردم آمریکا نمی‌پذیرند که چنین اطلاعات خصوصی از آنها به دست نهادهای دولتی بیفتد و لذا باید این نوع قوانین کنترل و نظارت تغییر کند و چنین اقداماتی در آسمان قابل پذیرش نیست. مقامات دولتی هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده‌اند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2021-01-03 12:21

افزودن دیدگاه جدید