کد مطلب: 

225219
ربات مباحثه‌گر از راه رسید
آی بی ام از یک روبات جدید رونمایی کرده که می تواند با گروهی از انسان ها ساعت ها بحث کند.این روبات که به روبات مباحث گر مشهور شده است با پردازش سریع گفتار انسان ها کار می کند.
ربات مباحثه‌گر از راه رسید

به گزارش سیتنا، پروژه  جدید آی بی ام نشان می دهد که یک کامپیوتر می تواند در مورد یک بحث پیچیده و در عین حال چالشی با انسانها همراهی کند.

پروژه Debate، دارای هوش مصنوعی استدلالی  خیره کننده ای است که می تواند انواع سخنان افراد حاضر در جمع را به سرعت آنالیز کرده و پاسخ دهد.

پروژه Debater، همانطور که از اسم آن پیدا است، نرم افزاری است که در جلسات رسمی، شما را همراهی می کند و حتی می تواند اشتباهات انسان ها را گوشزد کند. جالب است بدانید این روبات حتی می تواند کمک کند شما در بحث با رقبا پیروز شوید و اشتباهات انان را در سریع ترین حالت ممکن شناسایی کنید.

طراح اصلی این پروژه؛ هریش ناتاراجان به خمراه 4 برنامه نویس حرفه ای مدت ها روی هوش مصنوعی این روبات کار کرده اند. بسیاری از روبات ها در درک صداهای زیر و تن های خاصی از صدا مشکل دارند اما روبات مذکور می تواند تمامی صداهای حاضر در جمع را شناسایی کند.

آی بی ام گفته که این سیستم 10 میلیارد جمله را در خود جای داده است که می تواند در متن موضوع و آنچه بحث می شود حضور داشته باشد و در نتیجه هوش مصنوعی این روبات به سرعت مسیر جدید گفتگو را حدس زده و مدیریت می کند. البته این روبات همیشه ساز مخالف نمی زند و گاهی صرفا یک بحث را ادامه می دهد، اما از قدرت استنتاج بسیار بالایی برخوردار است و در نتیجه در مباحث نیز قوی ظاهر می شود.

این روبات بارها به شکل آزمایشی در بحث های رسمی شرکت کرده و هر بار نیز سربلند بیرون آمده است. شاید تعجب کنید اگربدانید این روبات حتی لطیفه هم می گوید و استعاره به کار می برد تا ضمن تغییر فضای بحث، یحث را به نفع خود تغییر دهد.

بر اساس جدیدترین نتایج به دست آمده از مباحثه با این روبات مشخص شده که این روبات تا 13 درصد در بحث بی طرف مانده و 30 درصد اوقات بحث را کاملا به نفع خود تمام کرده است. این روبات هرگز در هیچ بحثی استدلال های تکراری به کار نمی برد و پس از پایان هر بحث قوی تر می شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2019-02-14 11:13

افزودن دیدگاه جدید