کد مطلب: 

183331
واکنش کاربران شبکه اجتماعی به اعدام شیخ النمر
در پی اعدام شیخ النمر به دست آل سعود موج واکنش هایی از طرف کاربران شبکه های اجتماعی و برخی از شخصیت ها انجام شد که به برخی از آن اشاره می شود.
واکنش کاربران شبکه اجتماعی به اعدام شیخ النمر

به گزارش سیتنا، در پی اعدام شیخ النمر به دست آل سعود واکنش هایی از طرف کاربران شبکه های اجتماعی و برخی از شخصیت ها و هنرمندان به این اقدام اسفبار دولت سعودی منتشر می شود، گفتنی است برخی نیز با پرپایی کمپین #تسلیت_به_امام_زمان و #بیعت_با_امام_زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف با قرائت دعای فرج، به این موضوع واکنش نشان دادند.

محسن رضایی(دبیرمجمع تشخیص)
شیخ نمر و شیخ زکزاکی؛
تسویه حساب مذهبی بدست وهابیان و آل سعود زشت ترین نسل کشی تاریخ است که در حال وقوع می باشد؛ نوعی جنون مشابه هیتلر و مغول به دست تکفیریها و اربابان آنها دست داده است.
آقای اوباما
رفقا و دوستان شما در فلسطین و یمن و عربستان و نیجریه چیزی برای آبرو و حیثیت حقوق بشری و آزادی باقی نگذاشتند روزی خواهد رسید این ظلم و ستم و دیکتاتوری بر افراد بیگناه یقه شما و آمریکا را خواهد گرفت از انتقام الهی راه فراری نیست.بترسید و به این جنایات پایان دهید.

حمید رسایی(نماینده مجلس)

آل سقوط شیخ النمر را به شهادت رساند.امام خمینی: کعبه احترامش پیش ما تنها نیست، پیش مسلمین تنها نیست؛ کعبه را همه ملل محترم می‌شمرند؛ همه مللی که به دین [اعتقاد] دارند. کعبه، کعبه‌ای است که از زمان اول خلقت بوده است و همه انبیا در او خدمتگزار بوده‌اند. شکستن کعبه مسئله‌ای نیست که بشود ازش همین طوری گذشت. اگر ما از مسئله قدس بگذریم، اگر ما از صدام بگذریم، اگر ما از همه کسانی که به ما بدی کردند بگذریم، نمی‌توانیم [از] مسئله حجاز بگذریم.مسئله حجاز یک باب دیگری است، غیر [مسائل‌] دیگر
ان شاالله با آزادی کعبه از دست نااهلان و نامحرمان، به مسجدالحرام وارد خواهیم شد.
این روزها و با جنایات آل سعود در بحرین، یمن، سوریه، عراق، نیجریه و اکنون به شهادت رساندن علمای شیعی عربستان، بسیاری که راز این بیانات امام پس از حج خونین را نفهمیده بودند، به عمق خباثت این حکومت ظالم و خبیث پی می برند.انالله و انا الیه راجعون.

حسن رحیم پور(محقق و استاد دانشگاه)

بِأَیِّ ذَنبٍ قُتِلَتْ

محسن میرشمسی(خبرنگار)

از همان شب اربعین پارسال که در بین‌الحرمین به تماشای دسته‌های عزاداری ایستاده بودم و با حیرت و شگفتی متأثر از عظمت دسته شیعیان قطیف عربستان، "ماشاءالله ماشاءالله" می‌گفتم، تا همین چند دقیقه پیش که با شنیدن خبر اعدام آیت‌الله النمر در شوک فرو رفتم، این سؤال برایم بی‌پاسخ بوده و مانده که آن دسته‌ای که اکثریت قریب به اتفاق عزادارانش را جوانان برومند و رشید تشکیل می‌دادند و دسته آن‌قدر عظیم و بزرگ‌تر از همه دسته‌ها بود که عبورش از بین‌الحرمین بیش از یک ساعت طول کشید و بدون مبالغه اغلب زائران کربلا را انگشت به دهان و حیرت‌زده کرد، چرا نتواند بساط آل‌سعود را جمع ‌کند؟

مگر نه اینکه آن دسته عظیم شیعیان قطیف باید جلوه‌ای از عظمت شیعیان عربستان باشد؟! پس این عظمت کی و کجا قرار است ظهور و بروز پیدا کند؟امیدوارم شیعیان عربستان نگذارند فریاد اعتراض آیت‌الله النمر خاموش شود! ان‌شاءالله خون پاک شیخ نمر شجره شیعه را در عربستان بیش از پیش تنومند کند!لعنت بر آل‌سعود! مرگ بر آل‌سعود! ننگ و مرگ بر آمریکا که حامی اصلی دیکتاتورهای سفاک و خون‌خوار و جنایت‌پیشه سعودی است!اللهم عجل لولیک الفرج!

یراق بافان(مجری)

آل یهود امروز صبح شیخ نمر باقر النمر را اعدام کرد... کجایند مدعیان دروغین حقوق بشر؟! کجایند کذابان حمایت از آزادی بیان؟! کجایند یاوه سرایان مبارزه با دیکتاتوری؟! پی نوشت: شیخ باقر! خدا بر تو بشارت داده است بهشت را ... چرا که پای اعتقادت ایستادی... شهادت گوارای وجودت

حسن شمشادی(خبرنگار)

بسم رب الشهداء و الصدیقین .وزارت کشور عربستان با صدور بیانیه‌ای از اجرای حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر رهبر شیعیان عربستان خبر داد.شبکه خبری «العربیه»، خبر داد بر اساس بیانیه وزارت کشور عربستان، حکم اعدام شیخ نمر به همراه 46 متهم دیگر که اغلب آنها تروریست معرفی شده‌اند روز شنبه (امروز) در 12 منطقه در عربستان اجرا شده است.

شیخ نمر باقر النمر متولد سال 1379 هجری قمری در عوامیه (در شرق عربستان) یک مجتهد شیعه و فعال حقوق بشر عربستانی است.او در پی اعتراضات شیعیان عربستان در سال 2012 بازداشت شد و در 23 مهرماه 1393 دادگاه جنایی عربستان سعودی شیخ نمر را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و محاربه، به «اعدام با شمشیر و به صلیب کشیده شدن در انظار عمومی» محکوم کرد.

امیرحسین ثابتی

برجام و پسابرجام و تحریم های هفتگی آمریکا به بهانه ویزا و حقوق بشر و موشک و ...را قول می دهیم فراموش کنیم، از تجاوز به زوار ایرانی در فرودگاه جده و فاجعه منا هم می گذریم، سوالی که ذهن ملت را به شدت مشغول کرده دقیقا این است؛ سیاست خارجی و دیپلماسی ای که حتی نمی تواند مانع اجرای حکم اعدام رهبر شیعیان عربستان شود، به چه درد می خورد؟

فرض کنید همه ی ما پذیرفتیم که حسن روحانی و محمد جواد ظریف و کل تیم سیاست خارجه این دولت در بهترین دانشگاه های اروپا و آمریکا درس خوانده اند، اصلا قبول داریم که به زبان انگلیسی مسلط هستند! از عمق جان باور می کنیم که در کارشان خبره و ژنرال هستند، اما برایمان سوال است که فایده همه این شعارها و ادعاها در عرصه عمل کجا باید دیده شود؟

اگر این همه لبخند زدن ها و ادعاها و شعارها در عرصه عمل نیتجه ای ندارد، پس اساس این دیپلماسی به چه درد می خورد؟

آیا قرار بود در ازای این همه مذاکره و ادعا در عرصه بین الملل، فقط اورانیوم ایران از کشور خارج شود و تحریم ها اضافه گردد و شیخ نمر اعدام شود؟

حداقل انتظار این است جناب ظریف رسما اعلام کند بنده نه وزیر امور خارجه بلکه وزیر امور مذاکرات هسته ای هستم...

سید محمد حسن مخبر

شیخ از همان روز که پرچم آزادی خواهی و اصلاح گری برافراشت
و ندای اسلام ناب محمدی سر داد
سر به دار شد
و همان یهودایی که روزی در لباس حواریون
مسیح (ع) را بر صلیب می خواست
این بار در لباس خادمین حرمین
اصحاب محمد (ص)
را در خون غطلیده می خواهد
یهودائیان همیشه بی خبرند از این که
هر چوبه داری که به ظلم برافراشته می شود
به زودی درختی تناور خواهد شد
که از هر شاخه اش پرچمی از عزت و آزادی برافراشته می گردد
و بر هر پرچمی کلمه زیبای توحید و ولایت نقش خواهد بست
« و سیعلم الذین ظلموا ایّ منقلب ینقلبون »

مهدی مصلح

جانیان وگرگان وحیوانات انسان نما بازهم حیوانیت شان را له نمایش گذاشتن:
این باروحشیان آل سعود انسان های واقعی وکسانی که به دنبال حق شان بودند را مظلومانه وغریبانه به شهادت رسانید.
اما بچه جرمی وچه تقسری وچه اشتباهی فقط وفقط به جرمی اینکه دنبالی حق شان بودند ومی خواستند حق شان را از چنگال وحشیان ودرندگان که اگر چند اسم درنده ووحشی را گذاشتن براین ملعونین ومفسدین جفاست زیرا اوحیوانات وحشی ودرنده اگر می درد اگر می کشد اگر تکه وپاره می کند حیوانات را می درد که از جنسشان نیست ومی کشد به دلیل اینکه زنده بماند وزندگی کند‌ اما این وحشیان می درد به جرم حق خواستن می کشد به جرم ابراز عقیده کردن وبه قتل می رساند به جرم اقلیت بودن ومظلوم وغریب بودن.
این جانیین ووحشیان مکشد نه بخاطر که خود شان زنده بماند اینها می درد نه بخاطر زندگی کردن بلکه میکشد به خاطر غرور ووحشی گری وحیوانیت وکسانی را به قتل می رساند که از جنس خود شان است وهمنوع خودشان است همه اینها بمانداز این حیوانات دیگر شکایت نیست واگر باشد به کجا میرسد وام سوال ما وشکایت ما از کسانی است که ساز مان های را باعنوان های چون حقوق بشر حقوق انسان و...راتشکیل می دهد وخود را مدافع حقوق بشر می داند این ها‌مگراینسان نیستند مگر بشر نیستن مگر حق ندارد گه هربار هرروز هرلحضه ده ها صد ها وهزاران انسان پاک وشریف ونجیب رامیکشند به قتل می رسانندوگردن می زند آه کسی بیرون نمی شود و حرفی ازکسی شنیده نمی شود ودیگر هیچ سازمان حقوقی وداد خواهی وجد ندارد.
دراخیر شهادت مظلومانه شیخ کبیر عالم جلیل القد شیخ باقر نمر رابه تمام شما حق طلبان وحق خواهان ومظلوم دوستان تسلیت عرض نموده واز جانب پروردگارش جایگاه رفیع شهیدان را خواهانم والسلام علیکم ورحمت الله.
روحش شاد ویادش گرامی باد

علی سلمانیان

"آن چیزى که در سرنوشت روحانیت واقعى نیست سازش و تسلیم شدن در برابر کفر و شرک است. که اگر بندبند استخوانهایمان را جدا سازند، اگر سرمان را بالاى دار برند، اگر زنده زنده در شعله هاى آتشمان بسوزانند، اگر زن و فرزندان و هستىمان را در جلوى دیدگانمان به اسارت و غارت برند هرگز امان نامه کفر و شرک را امضا نمى کنیم." (حضرت امام خمینی قدس الله نفسه الزکیه)
‫#‏شیخ_نمر‬ را کشتند و این سیره ی مردان خداست که در راه عدالت و آزادی و حقیقت، سر و جان می بازند و از همه هستی شان عدول میکنند. خون سرخ او و خون هر مظلوم دیگری در تاریخ، خواهد جوشید و گل خواهد کرد و راه حقیقت را رونق خواهد بخشید و ظالمان و حرامیان تاریخ را به رسوایی و نابودی خواهد کشاند.
بشریت بر وجود انسانهای مجاهدی که در راه آرمان عدالت، از هستی خویش گذشته اند می بالد و تاریخ زندگی آدمی هم جز همین سلسله ی آزادگان و عزتمندان، چیز دیگری برای فخر کردن ندارد. بر او مبارک است این شهادت و چه گواراست شربت وصالی چنین، وبر بشریت فرخنده است این فخر گرانی که ثمره ی خون اوست.
شیخ نمر، خار چشم رژیمی بود که از یمن تا سوریه و عراق و لبنان و فلسطین و نیجریه، سیل خون راه انداخته است و چه افتخاری برای او بزرگتر از این که تحمل او برای شقی ترین و مرتجع ترین و کثیف ترین دست نشاندگان شیطان، ممکن نبود و در نهایت حکم به شهادتش داد.
او را رییس شورای حقوق بشر سازمان ملل کشت تا رسوایی تاریخی به اصطلاح حقوق بشر جهانی به کمال برسد. اگر چه برای مدعیان جهانی حقوق بشر، پیش از این هم آبرویی نمانده بود. خون او عزتی است برای مستضعفان و عدالت خواهان و ذلتی برای ظالمان و مستکبران.

حسین دارستانی فراهانی

مِّنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا.
ﺩﺭ ﻣﻴﺎﻥ ﻣﺆﻣﻨﺎﻥ ﻣﺮﺩﺍﻧﻰ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻛﻪ ﺑﺮ ﺳﺮ ﻋﻬﺪﻯ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺧﺪﺍ ﺑﺴﺘﻨﺪ ﺻﺎﺩﻗﺎﻧﻪ ﺍﻳﺴﺘﺎﺩه ﺍﻧﺪ ، ﺑﻌﻀﻰ ﭘﻴﻤﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺁﺧﺮ ﺑﺮﺩﻧﺪ ﻭ ﺑﻌﻀﻰ ﺩﻳﮕﺮ ﺩﺭ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭﻧﺪ ﻭ ﻫﺮﮔﺰ ﺗﻐﻴﻴﺮ ﻭ ﺗﺒﺪیلی ﺩﺭ ﻋﻬﺪ ﻭ ﭘﻴﻤﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﻧﺪﺍﺩه ﺍﻧﺪ.
لعن الله علی آل سعود...

علی قندی

انا لله و انا الیه راجعون....‎‎
شهادتت مبارک باد....ریختن خون شما مساوی هست با پایان آل سعود و وهابیت.....
ان شالله اون دنیا با اربابمون امام حسین محشور میشید...
پ.ن : انصافا داغون شدم از شنیدن این خبر...

محمدرضا فتحی پور

انا لله و انا الیه الراجعون
شهادت شیخ باقر النمر به دستان سگهای وهابی عربستان را خدمت قطب عالم امکان حضرت بقیه الاعظم ارواح العالمین له الفداء و امام خامنه ای و همه شیعیان جهان تسلیت عرض میکنم.
اللهم عجل لولیک الفرج

زکریا فکوری

آجرک الله یا صاحب الزمان
آل سعود گور خود را کند و شیخ نمر را اعدام کرد!

محمد سعید ابراهیمی

شیخ نمر شهادتت مبارک...
دست ما را هم بگیر...

رضا بهرامی

واکنش‌های جهانی به اعدام رهبر شیعیان عربستان
برادر شیخ نمر: این اقدام «شنیع» را محکوم می‌کنیم،‌ اما به سازمان‌های بین‌المللی مراجعه نمی‌کنیم،‌ چراکه می‌دانیم کاری نمی‌کنند.
ائتلاف حاکم عراق ضمن محکومیت اعدام شیخ نمر، اعلام کرد که این اقدام «منطقه را به آتش می‌کشد.»
شورای عالی شیعیان لبنان این اقدام را محکوم کرده و آن را «اشتباهی بزرگ» توصیف کرد.
وزارت خارجه ایران: دولت عربستان تاوان سختی بابت پیگیری این سیاست‌ها خواهد پرداخت.
جنبش انصارالله هم اعدام شیخ نمر پس از یک «محاکمه ساختگی» را محکوم کرده است.
ناصر عطا خبرنگار ارشد شبکه ای‌بی‌سی: قتل شیخ نمر النمر نشانه‌ای بزرگ از شکست سیاست سعودی‌ها در عراق، سوریه و یمن است.

داود باقرزاده

بزودی با اعدام شیخ نمر باقرالنمر عربستان وارد فاز جنگ داخلی میشود !
************
وزارت کشور عربستان اعلام کرد:
شیخ نمر را اعدام نموده

کمند مهرابی

انا لله و انا الیه راجعون
تم اعدام الشیخ نمر النمر من قبل الحکومة السعودیة
ساعتی قبل شیخ نمر رهبر شیعیان عربستان توسط حکومت سفاک و ستمگر آل جهود به شهادت رسید
شیعه همچنان بعد از قرنها مظلوم است
شهادت این شیخ مبارز شیعه را به پیشگاه امام عصر (عج) وامام خامنه ای تسلیت عرض می نماییم.

محسن فنی

خون بر شمشیر پیروز است

نیکبخت آزاد

لعنت الله علی القوم الظالمین ( آل خبیث سعود )
تاسف از دولت انفعال و لبخند و رکود
دولتی که کشته های منا رو بازی گرفت
این جا رو کاری کنه؟ دلت خوشه!
‫#‏شیخ_نمر‬ شهید شد...

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2016-01-02 17:27

افزودن دیدگاه جدید