کد مطلب: 

243497
جنجالی‌ترین روز تمرین پرسپولیس
آلبوم خاطرات تمرین پرسپولیس ما را به یک بعدازظهر ملتهب در ورزشگاه درفشی فر در غرب تهران می برد؛ جایی که محل تمرین پرسپولیس و البته نقطه تلاقی دو مربی پیشین این باشگاه بود.
جنجالی‌ترین روز تمرین پرسپولیس

به گزارش ایران پژواک، از صبح روز چهارشنبه 19 شهریور سال 93 و  48 ساعت بعد از شکست سرخپوشان برابر تراکتورسازی شایعات درباره برکناری علی دایی به گوش می رسید اما کسی باور نمی کرد حمیدرضا سیاسی مدیرعامل متمول باشگاه پرسپولیس دست به این کار خطرناک بزند. با این حال او که از صبح در دفتر باشگاه حاضر بود به سرعت مصوبه هیات مدیره برای برکناری علی دایی را گرفت و به علیرضا رحیمی مدیرعامل باشگاه ابلاغ کرد. چهره ای که حاضر به قبول این موضوع نشد تا در نهایت بعد از علی دایی او نیز از پرسپولیس بیرون برود.

نکته عجیب انتخاب حمید درخشان با دستیاری حسین عبدی به عنوان کادر جدید پرسپولیس بود اتفاقی که برای سومین مرتبه برای کاپیتان سابق پرسپولیس رخ می داد اما کسی تصور نمی کرد این اتفاق برای ستاره سابق سرخپوشان بار دیگر رخ دهد. اما در شرایطی که خبر اخراج دایی منتشر شده بود کادرفنی پرسپولیس برای تمرین به کارگران رفته بودند و البته صدها هوادار که برای دیدن آخرین تمرین دایی در ورزشگاه حضور داشتند. تصمیم عجیب را خود سیاسی گرفت او بی واهمه از اتفاقات و ماجراها به همراه اعضای هیات مدیره و خود حمید درخشان پا به میدان مین گذاشت تا دایی و کادرش را به بیرون بدرقه کند و کلید تیم را به دست حمید درخشان بدهد.

حرکت عجیبی که شاید هیچ مدیر دیگری حاضر به انجام آن نبود. تصاویر امیرحسین خیرخواه از آن روز عجیب کاملا گویای شرایط خاصی است که پرسپولیس در آن روز تجربه کرد. عکس هایی که عصبانیت و کلافگی و خشم علی دایی و شاید ترس اعضای هیات مدیره پرسپولیس و البته بیخیالی و اراده سیاسی را نشان می دهد. دایی و سیاسی که در آن روز سرشاخ بودند امروز در فوتبال ایران حاضر نیستند اما افشین پیروانی دستیار علی دایی سرپرست تیم فوتبال این باشگاه است در حالی که از بازیکنان آن تیم تقریبا هیچکس در جمع پرسپولیسی ها باقی نمانده است.

لحظه مهمی که از عکاسی آن روز باقی مانده لحظه ای است که علی دایی دستش را روی دهان افشین پیروانی گذاشته که مشخصا دارد با صدای بلند علیه هیات مدیره و رئیس هیات مدیره پرسپولیس فریاد می زند. فریادی که البته در میان سر و صدای لیدرها و تماشاگران و بازیکنان از بین رفت تا حمید درخشان کارش را در پرسپولیس شروع کند و بعد از آن نوبت به تاجگذاری برانکو در پرسپولیس و آغاز عصرجدید این باشگاه برسد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2020-04-10 22:47

افزودن دیدگاه جدید