کد مطلب: 

198642
حمله خشونت آمیز به پناهجوی ایرانی در لندن
پلیس لندن ۶ نفر را در ارتباط با حمله به یک پناهجوی کرد ایرانی و دو نفر دیگر در جنوب این شهر بازداشت کرده است. این افراد به ظن تلاش برای قتل این نوجوان ۱۷ ساله دستگیر شده اند.
حمله خشونت آمیز به پناهجوی ایرانی در لندن

به گزارش سیتنا به نقل از بی بی سی، گفته شده که این پناهجو جمعه شب به همراه دو دوستش در یک ایستگاه اتوبوس در منطقه کرویدن در جنوب لندن ایستاده بود که هدف حمله یک گروه ۸ نفره قرار گرفت.

این گروه پس از آن که درمی یابند که این افراد درخواست پناهندگی کرده اند، آنها را به شدت کتک زدند.

به گفته پلیس لندن، جمجمه این پناهجوی ۱۷ ساله شکسته و خون در مغزش لخته شده است. به گفته پلیس او در شرایط بحرانی، اما با ثبات قرار دارد.

دو نفر دیگری که همراه او مورد حمله قرار گرفتند هم دچار جراحاتی شده اند.

پلیس گفته که تاکنون ۴ مرد و ۲ زن را به ظن دخالت در این حمله بازداشت کرده است. کریس بلامیرز، افسر تحقیقات در منطقه کرایدون این حادثه را "حمله ای خشونت آمیز" خوانده است.

این حمله با واکنش هایی روبرو شده است. جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر، حزب اصلی مخالف دولت گفته است: "از شنیدن خبر حمله به پناهجوی کردی که در جستجوی امنیت به اینجا آمده بود بهت زده ام. برایش آرزوی سلامت کامل دارم".

گوین بارول، نمایندگان کرویدن در پارلمان گفته است: "فکر می کنم بسیاری از مردم کرویدن همانند من تحت تاثیر این حادثه قرار گرفتند. ظاهرا آن چه که اتفاق افتاده این است که یک مردجوان در جستجوی یافتن محلی امن به این کشور آمده و ظاهرا به خاطر پیشینه نژادی اش هدف قرار گرفته است. این جرمی تاسف آور است و امیدوارم کسانی که مسئول این حادثه هستند به زودی دستگیر و عدالت در مورد آن ها اجرا شود."

شاهدان گفته‌اند که یک گروه بزرگ ۲۰ تا ۳۰ نفره از یک کلوپ شبانه در آن نزدیکی بیرون آمده بودند و تعدادی از آنها عامل حمله بودند در حالی که بقیه صحنه را تماشا می کردند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2017-04-02 18:58

افزودن دیدگاه جدید