کد مطلب: 

245160
پسر جوان که دختر جوان گرگانی را به انتشار تصاویر و فیلم های شخصی اش در فضای مجازی تهدید کرده بود توسط پلیس گلستان دستگیر شد.
انتقام واتس‌آپی پسر جوان از زن سابقش

به گزارش سیتنا، سرهنگ ابراهیم پرسا رئیس پلیس فتا استان گلستان گفت: در پی وصـول یک فقـره مـرجـوعه قضـایـی به این پلیـس، مبـنـی بر تهـدیـد و اخـاذی از طریق شبکه اجتمـاعـی واتـس آپ، موضوع در دستورکار کارآگاهان سایبری قرار گرفت.

وی افزود: با شروع تحقیقات، زن جوان اظهار داشت که فردی ضمن تهدید وی به انتشار تصاویر و فیلم های خصوصی اش در فضای مجازی، اقدام به اخاذی از وی کرده است.

سرهنگ پرسا گفت: با ادامه تحقیقات صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس، متهم که همسر سابق شاکیه بود مورد شناسایی قرار گرفت و پس از هماهنگی با مرجع قضائی و با دستور مقام قضایی روانه زندان شد.

این مقام انتظامی گفت: برخی از شهروندان در نگهداری از اطلاعات شخصی و خصوصی کوتاهی می کنند و زمینه تعدی به حریم خصوصی شان را مهیا می کنند که در این زمینه لازم است به توصیه ها و هشدارهای پلیس توجه بیشتری داشته باشند.

این مقام مسئول ضمن هشدار به هنجارشکنان حوزه فضای مجازی خصوصا افرادی که با آبرو و حیثیت شهروندان بازی می کنند گفت: برابر مواد تصریح شده در قانون جرائم رایانه ای تهدید، اخاذی، مزاحمت های اینترنتی و انتشار تصاویر و فیلم های خصوصی دیگران جرم است و پلیس با کسانی که امنیت روحی و روانی شهروندان را به خطر می اندازند برابر قانون برخورد خواهد نمود.

رئیس پلیس فتا استان به شهروندان توصیه کرد: از ارسال و انتشار اطلاعات شخصی در فضای مجازی خودداری کنند و به هویت ها در شبکه های اجتماعی براحتی اعتماد نکنند. هم چنین در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی و یا نیاز به دریافت مشاوره مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir با ما در میان بگذارند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه