کد مطلب: 

237889
در پی انعقاد قرارداد شرکت‌های تولیدکننده‌ی داخلی با اپراتورها برای تامین مودم؛
وزیر صنعت، معدن و تجارت، تاکید کرد: با توجه به قرارداد اخیر شرکت‌های تولیدکننده‌ی داخلی (سازنده‌ی مودم) با اپراتورها، اگر نیاز کشور تامین شود، قطعا واردات کالاهای خارجی را ممنوع می‌کنیم.
وزیر صمت در گفت‌وگو با سیتنا: در صورت تامین نیاز مودم کشور توسط تولییدکنندگان داخلی، قطعا واردات نمونه‌های خارجی را ممنوع می‌کنیم/ برخورد با قاچاق بر عهده‌ی ستاد مبارزه با قاچاق است، البته ما نیز در آنجا حضور داریم

دکتر رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا پیرامون فروش اینترنتی  مودم‌هایی با مصرف عمومی که نمونه‌ی داخلی دارند، گفت: با توجه به قراردادی که (اخیرا) شرکت‌های تولیدکننده‌ی داخلی با اپراتورها منعقد کردند، اگر نیاز کشور تامین شود، قطعا واردات کالاهای خارجی را ممنوع می‌کنیم.

رحمانی ادامه داد: در این حوزه، بخشی از نظارت بر عهده‌ی معاونت صنایع وزارت صنعت است، اما آن بخشی که مربوط به قاچاق است به ستاد مبارزه با قاچاق مرتبط است و ما نیز در آنجا حضور داریم.

گفتنی است؛ در مراسم میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت مخابرات که پنجم آذرماه در محل وزارت صمت برگزار شد، تولیدکنندگان داخلی مودم موفق به انعقاد قرارداد با اپراتورها شدند که به گفته‌ی مدیرکل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت با این قراردادها، کاهش 54 میلیون دلاری واردات مودم محقق خواهد شد.

کیوان گردان با تاکید بر نقش موثر شرکت‌های توانمند داخلی در صنعت مخابرات، تصریح کرد: رقم 66 میلیون دلاری واردات مودم اکنون به 12 میلیون دلار رسیده است که با تولید مودم و تعمیق ساخت داخل، کاهش ارزبری قابل توجهی در این بخش انجام شده است.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه