کد مطلب: 

439

هزینه‌ی رومینگ تلفن همراه از چه زمانی محاسبه می‌شود؟

هزینه‌ی رومینگ تلفن همراه از چه زمانی محاسبه می‌شود؟

سازمان خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (سیتنا) - با توجه به گران بودن نرخ رومینگ بین‌‎‎‎الملل در اپراتورهای کشورهای دیگر و نیز محاسبه نرخ رومینگ آن اپراتورها به‌صورت دقیقه‌‎‎‎ای، به مشترکان توصیه می‌‎‎‎شود از تکرار تماس‌های ناموفق بپرهیزند.
مشترکان تلفن همراه باید به این نکته توجه داشته باشند که به محض شماره‌گیری (0098) هزینه‌های رومینگ محاسبه خواهد شد، یعنی اگر این تماس بدون پاسخ بوده و یا به شنیدن پیغام شبکه منجر باشد و یا شماره‌گیری به‌صورت ناقص انجام شود، هم شامل هزینه رومینگ خواهد شد اما مبنای محاسبه‌ی هزینه رومینگ روشن کردن تلفن همراه نیست.
مشترکین در صورت روشن کردن تلفن همراه در کشورهای طرف قرارداد به هیچ وجه هزینه‌ای جهت سرویس رومینگ بین الملل متحمل نخواهند شد؛ مگر در صورت شماره‌گیری و مکالمه با ایران یا برقراری ارتباط از ایران که به ثبت مکالمات در سیستم صورتحساب شده منجر باشد.
طریقه شماره‌گیری در هنگام استفاده از سرویس رومینگ به این صورت است که در تلفن همراه باید ابتدا شماره #4#4#4 009891 و در شماره ثابت (تهران) #4#4#4#4#4#4#4#4 009821 گرفته شود، در صورت برقراری ارتباط بین دو تلفن همراه ایرانی در کشور ثالث برای تلفن همراه تماس گیرنده، هزینه مکالمه به‌صورت بین‌الملل و برای مخاطب هزینه تماس دریافتی مطابق با تعرفه‌های اعلام شده، محاسبه خواهد شد، بنابراین کاهش مدت زمان برقراری ارتباط در کشور میزبان توصیه می‌شود.
هم‌چنین به مشترکین همراه اول توصیه می‌شود که چنانچه ارتباط پایان یافت و یا به هر دلیل دیگر برقرار نگردید و یا حتی درصورت شنیدن پیغام از سوی شبکه، حتماً با زدن دکمه قطع تلفن از قطع ارتباط مطمئن و سپس به شماره‌گیری مجدد اقدام کنند.
توصیه می‌شود مشترکین سیم‌کارت‌های اعتباری قبل از عزیمت به کشورهایی نظیر عربستان سعودی نسبت به افزایش اعتبار سیم‌کارت خود به میزان مورد نیاز اقدام کنند و در حفظ و نگهداری سیم‌کارت و گوشی خود حداکثر دقت لازم را به عمل آورده و آن را در اختیار افراد ناآشنا، متصدی هتل و... قرار ندهند.
جهت بالا بردن ضریب ایمنی، فعال سازی پین کد سیم‌کارت و قفل رمزدار گوشی و هم‌چنین خاموش کردن تلفن همراه به هنگام زیارت و یا در مکان‌های شلوغ احتمال سوءاستفاده از سیم‌کارت را در صورت مفقودی یا سرقت به حداقل می‌رساند.
منبع : ایسنا

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-10-03 08:30

دیدگاه‌ها

تصویر سیتنا 5
دوست گرامی زمانی که از تلفن ثابت و یا همراه از داخل ایران با تلفن فردی که در حال حاضر در ایران قرار ندارد تماس برقرار می کنید برای شما با این استدلال که اطلاع ندارید طرف مقابل در ایران حضور ندارد هزینه تماس عادی همانند داخل کشور محاسبه می شود ولی برای طرف مقابل هزینه رومینگ اضافه می شود.
ارسال شده توسط سیتنا 5 در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
لطفن در اين‌باره نيز توضيح دهيد كه در صورت تماس از يك تلفن ثابت در داخل كشور با تلفن همراه در كشور ديگر، هزينه‌ي تلفن چه‌گونه محاسبه خواهد شد؟!‌ـ
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید