کد مطلب: 

3256

برای زندگی بهتر موبایلتان را غلاف کنید!

سیتنا - تلفن های همراه در چند سال اخیز به عضوی جدانشدنی از افراد تبدیل شده است و در خیابان ها و وسایل نقلیه بیشتر افراد موبایل به دست هستند و از دنیای اطراف جدا شده اند.

 

استفاده از تلفن های همراه این روزها به نوعی بیماری در میان مردم دنیا تبدیل شده است و افراد بسیار زیادی از مردم به این وسایل معتاد شده اند اما آیا این همه استفاده از تلفن همراه ما را از مردم جدا نمی کند؟

یکی از مهمترین دلیل هایی که باعث به وجود آمدن این امر شده این است که دیگر گوشی ها تنها برای تماس گرفتن استفاده نمی شوند. شما با خرید یک گوشی هوشمند می توانید کارهای بسیار زیادی را انجام دهید و شاید در برخی از مواقع حتی کارایی بیش از یک لپ تاپ یا تبلت را داشته باشند. همچنین اگر فردی تلفن همراه نداشته باشد به عنوان یک فرد قدیمی شناخته می شود.
 

مهمترین مشکلی که این اعتیاد برای مردم ایجاد می کند دور شدن از دنیای واقعی  اطراف است. برای اینکه ببینید آیا شما هم از دنیای واقعی دور شده اید یا خیر بهتر است تا به این سوالات پاسخ دهید.

- بیشتر دوست دارید با ملاقات دوستانتان هر چقدر دور، بروید و یا اینکه از طریق پیامک با آن ها ارتباط برقرار کنید و احوالشان را بپرسید؟

- آیا تلفن همراهتان را سر سفره غذا نیز همراه دارید و هراز چند گاهی ناخودآگاه به صفحه آن نگاهی می اندازید؟

- فرض کنید در خانه تنها هستید، آیا سریعا تلفنتان را برمی دارید و بدون هدف منوهای آن را نگاه می کنید؟

- پس از بیدار شدن از خواب اولین چیزی که نگاه می کنید تلفن همراهتان است؟

پس از پاسخگویی به سوالات بالا اگر به بیشتر آن ها جواب مثبت داده باشید بدین معنی است که شما اعتیاد بسیار زیادی به تلفن همراهتان دارید و به نوعی این وسیله شما را از دنیای واقعی تا حد بسیار زیادی جدا کرده است و باید هر چه سریعترخودتان را درمان کنید.

محققان به این نتیجه رسیده اند که این امر می تواند عواقب بسیار بدی در رفتار و شخصیت شما در دراز مدت داشته باشد و پس از مدتی که به خودتان می آیید می بینید که بسیار تنها شده اید.

راه هایی برای ترک اعتیاد به موبایل:
 
زنگ خور خود را کاهش دهید
 
شما در ابتدا باید تعداد پیامک ها یا زنگ هایی که به گوشیتان میرسد را کاهش دهید زیرا این کار باعث میشود تا کمتر به سمت گوشی خود بروید و آن را تنها یک وسیله ارتباطی در موارد ضروری بدانید.شما میتوانید با مراجعه به مخابرات درخواست کنید تا دیگر پیامک تبلیغاتی برای شما ارسال نشود.
 
برای مثال اگر شما یک دانش آموز هستید این کار باعث میشود تا کمتر به سمت موبایل خود جلب بشوید و بیشتر به درس خود بپردازید.
 
خودتان را محدود کنید
 
این روزها همه افراد گوشی های خود را همیشه در دست دارند و حتی شب ها آن را زیر سر خود میگذارند. این کار نه تنها از نظر پزشکی مضر است بلکه باعث شده تا شما حتی یک لحظه هم دوری موبایلتان را نپذیرید.
 
شما باید استفاده خود را از این وسیله محدود کنید.تنها وقتی از آن استفاده کنید که نیاز به زنگ زدن داشته باشید.برای مثال شما میتوانید: بازی های گوشیتان را پاک کنید یا از سیستم اینترنتی آن کمتر استفاده کنید، چه لزومی دارد که شما شب ها اخبار را از اینترنت بگیرید، اینترنت را قطع کنید و تنها به گوشی خود به عنوان یک وسیله ارتباطی ساده نگاه کنید.
 


موبایل تلفن است نه چیز دیگر
 
چرا همیشه سعی میکنید تا به صفحه گوشی خود نگاه کنید با این که میدانید که هیچ تماس یا پیامی نداشته اید. برای مثال به جای چک کردن اخبار بر روی گوشی خود، خواندن روزنامه را امتحان کنید.
 
وقت خالی داشته باشید
 
ما به شما پیشنهاد میدهیم تا اصلا به دنبال چک کردن پیامک ها یا تماس های رد شده در هنگام آماده شدن برای خواب نباشید.سعی کنید تا این عادت را که هر چند دقیقه یکبار به صفحه نمایش موبایلتان نگاه میکنید را ترک کنید.برای مثال هنگامی که با دوستان خود به تفریح رفته اید سعی کنید تا به موبایل خود بی اهمیت باشید و به جای آن بیشتر با دوستانتان صحبت کنید.
 
به دیگران بگویید
 
این کارها را میتوانید به دوستان خود نیز پیشنهاد بدهید و این امر باعث میشود تا بیشتر یکدیگر رابینید و به مرور زمان این گوشی تلفن همراه تنها به عنوان یک تلفن برای شما کاربرد داشته باشد.شما حتی میتوانید به آنها بگویید تا در زمان مشخصی با شما تماس بگیرند.

منبع: مشرق

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-07-19 10:58

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
سلام اگه مبایل نبود من یکی دق میکردم بخدا
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید