کد مطلب: 

3042

رسوایی فروشگاه اپل کار یک هموطن بود!

رسوایی فروشگاه اپل کار یک هموطن بود!

سیتنا - چند روز پیش یک خبر پخش شد که در فروشگاه اپل یک دختر ایرانی قصد خرید آی‎پد داشته و چون فارسی با یکی از بستگان خود صحبت می‎کرده عملاً فروشنده اپل از در اختیار قرار دادن آی‎پد خودداری کرده و گفته ما با ایران رابطه خوبی نداریم و محصول نمی فروشیم!

 

علت ماجرا آن بود که این خانم در حین حرف زدن با فرد همراه خود به فارسی گفته بود که قصد دارد آی‎پد را خریداری و برای یکی از بستگان خود در ایران ارسال کند! (وقتی در بازار تهران وجود دارد دلیلش چیست؟) و چون فروشنده فهمیده بود که برای ارسال به ایران خریداری می شود تحویل نداده بود.

 

همان موقع برای من کلی سوال بود که جز کسی که فارسی بلد است چگونه یک فرد امریکایی توان شناختن لهجه و کلام فارسی را دارد؟ پس قطعاً طرف یا ایرانی بوده و یا افغان و یا از فارسی زبانان هندوستان. اکنون خبر رسیده است که فروشنده مذکور نه تنها غریبه نیست بلکه یک ایرانی الاصل مقیم امریکا بوده است!

 

واقعاً نمیدانم چه بگویم اما چون مشابه این رفتارها را دیده ام باورش سخت نیست. ملت عجیبی هستیم! دم در هزار بار با هم تعارف می کنیم که بفرمایید! شما بفرمایید! اما ریشه همدیگر را از جا در می آوریم! اصلاً جای تعجب ندارد فقط یک ایرانی می تواند با هموطن خود چنین کند. باور کنید!

 

منبع: وبشهر

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-06-27 18:51

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
احترام به قوانین هر جایی که کار میکنی کاملا صحیح است و ایشان جایی کار میکنه که شرکتش فروش لوازم به ایران رو ممنوع کرده. خوب بود این کار رو میکرد و اخراج میشد. حرف بی ربط میزنید
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید