کد مطلب: 

6492

هشدار! "وایبر" نرم افزار جاسوسی "صهیونیست‎ها"+ سند

هشدار! "وایبر" نرم افزار جاسوسی "صهیونیست‎ها"+ سند

ارتش مصر استفاده سربازان از نرم افزار "وایبر" را به علت سوء استفاده جاسوسی رژیم صهیونیستی از آن، ممنوع کرده است.

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا (citna.ir) به نقل از شبکه العالم، مطبوعات مصر تأکید کردند ارتش این کشور استفاده سربازان از برنامه رایگان تماس های تلفنی (وایبر) را ممنوع کرده است؛ زیرا هدف این شرکت صهیونیستی از راه اندازی این نرم افزار رایگان سودآوری یا آگهی نیست، بلکه جاسوسی از کاربران است.

"عرب تایمز" به نقل از مطبوعات مصر نوشت: سیاست این شرکت «جمع آوری و استفاده از اطلاعات» است، ولی معمولا کاربران بدون اینکه جزئیات فرم درخواست عضویت را به دقت بخوانند، آن را تایید می کنند.

 

این شرکت در فرم عضویت نوشته است نرم افزار وایبر فایل صوتی مفصلی از مکالمه هر تماسی از همه تلفن ها و شبکه ها بدست می آورد تا درک بهتری از عملکرد شبکه و جزئیات آن از نظر تعداد مکالمه های کاربران و مکان های تماس و زمان مکالمه ها و نوع شبکه استفاده شده، داشته باشد.

 

این شرکت این اقدام را اینگونه توجیه کرده است که به دنبال اطلاع از هر مشکل فنی و بهبود خدمات یا دلایل امنیتی عمومی است؛ ولی این شرکت فایل مکالمه های ضبط شده را به مدت سی ماه نگه داشته و در اختیار مزدوران قرار می دهد.

"تالمون مارکو" صاحب شرکت صهیونیستی «وایبر مدیا» این برنامه را راه اندازی کرده است. این برنامه با نصب روی گوشی های تلفن همراه هوشمند فعال می شود و خدمات تماس و ارسال پیامک های رایگان ارائه می کند.

تعداد کاربران این شرکت در نوامبر سال 2013 به 175 میلیون نفر رسید. کاربران این شرکت در سپتامبر سال 2012 صد میلیون نفر و در دسامبر 2012 صد و چهل میلیون نفر بود. کاربران در روز حدود 10 میلیون مکالمه با میانگین 2 میلیارد دقیقه انجام می دهند و بیش از 6 میلیارد پیامک در ماه ارسال می کنند.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-04-06 22:12

دیدگاه‌ها

تصویر مهدی
شما فکر میکنید به درد اونا نمیخوره از همین مکالمات شما و پیام ها فرهنگ ما را به راحتی شناسایی میکنند و بعد ضدش را تولید میکنن و به جامعه تحویل میدن
ارسال شده توسط مهدی در 05 تير 94 - 14:48
تصویر حسین
شما که میگید پست و مقام نداربد با این نرم افزار میتونن ای پی گوشی و از طریق اینترنتتون مکان خانه و اسم و فامیلی را بدست بیارند و میتونند کد ملی را از اینترنت شما و ممکنه عکس ات را هم پیدا شود که با این موارد میتوانند یه شناسنامه غلابی درست کرده و به جای تو هر کاری ککند و تقصیر تو میفته تا وقتی که بفهمن یکی دیکه بوده
ارسال شده توسط حسین در 17 فروردين 94 - 16:51
تصویر محسن
با دشمن خدا باید دشمنی کرد و با دوست خدا دوستی سر این ریسمان به هر نحوی که بدست صهیونیست برسه دوستی با دشمن خداست و آدم در همون حد مسئوله
ارسال شده توسط محسن در 18 بهمن 93 - 18:15
تصویر شناس
بابا اقتصادی بدون پست و مقام. تو زندگی همچی پول و کار نیست ادم اگر اندازه یک بچه شش ساله جنم و مردانگی تو وجودش باشه که این بچه فلسطینی ها رو بببینه دیگه سعی نمیکننه که خودش رو گول بزنه که من که نیاز نیست استفاده نکنم هر کاری که دست این سگ صفتها توش باشه نجسه و توی هر دو دنیا شرمندگی
ارسال شده توسط شناس در 23 آذر 93 - 23:59
تصویر ناشناس
بابا به فرض هم که برای جاسوسی طراحی شده!!! خوب اون کسی که اطلاعات داره از این نرم افزار استفاده نکنه. من که هیچ پست و مقامی ندارم و تو مکالماتم اطلاعات به درد نخور برای جاسوسی رد و بدل می شه، منم استفاده نکنم؟!!! یکم عاقل باشین!
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید