کد مطلب: 

6199

دستگیری یک فروشنده‎ی VPN / خطرات استفاده از فیلترشکن‌ رایگان

دستگیری یک فروشنده‎ی VPN / خطرات استفاده از فیلترشکن‌ رایگان

رئیس پلیس سایبری فرماندهی انتظامی استان زنجان با اشاره به دستگیری فروشنده VPN در زنجان گفت: با استفاده از فیلترشکن‌های رایگان، اطلاعات در اختیار ارائه دهنده فیلترشکن قرار می‌گیرد.

به گزارش سیتنا (citna.ir)، نصرت‌الله امیری اظهار داشت: در پی اطلاع پلیس از فروش VPN در شهر زنجان موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی گفت: با تلاش پلیس متهم شناسایی و پس از جمع‌آوری مستندات دیجیتالی دستور بازداشت وی صادر شد.

رئیس پلیس سایبری فرماندهی انتظامی استان زنجان ادامه داد: این متهم دستگیر و در مواجه با مستندات قانونی لب به اعتراف گشود.

وی تصریح کرد: استفاده از فیلترشکن ممکن است خطرات بسیاری داشته باشد و کاربران اینترنت باید بدانند که استفاده از نرم افزارها و روش‌هایی مانند این است که همه محتویات رایانه خود را از تصویر و فیلم شخصی گرفته تا اطلاعات مهم شخصی و کاری آپلود کرده و در اختیار عموم قرار می‌دهند.

امیری خاطرنشان کرد: فیلترشکن‌های رایگان که برای دور زدن محدودیت‌ها وجود دارد، دارای سرعت و امنیت پایین است و کاربران باید بدانند که با استفاده از فیلتر شکن‌های رایگان‌، اطلاعات خود را رایگان در اختیار ارائه دهنده فیلتر شکن قرار داده‌اند.

وی هشدار داد: سایت‌های مخرب که کاربر خواسته و یا ناخواسته به آن دسترسی پیدا می‌کند. در آن باید جنگ سایبری را در نظر داشت و برای حفظ امنیت اطلاعات از محدودیت‌ها استفاده کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 5
2013-03-18 13:06

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
امتحانش نکردم
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید