کد مطلب: 

6195

هجوم مردم قبرس به خودپردازها از ترس دستبرد دولت+ تصاویر

هجوم مردم قبرس به خودپردازها از ترس دستبرد دولت+ تصاویر

در پی مطرح شدن طرح کسر مالیات از حساب بانکی شهروندان قبرس، مردم این کشور برای اینکه مالیات کمتری از حساب های بانکی شان کسر شود به خودپرداز بانک ها هجوم بردند.

به گزارش سیتنا از عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت نیکوزیا در نظر دارد حدود 7 تا 10 درصد از موجودی حساب بانکی شهروندان این کشور را برای دریافت وام 10 میلیارد یورویی اتحادیه اروپا کسر کند.

اعلام این مطلب موجی از هجوم سراسری را به بانک ها و دستگاه های خودپرداز قبرس سبب شده است.

قرار است مجلس قبرس روز دوشنبه درباره این طرح تصمیم گیری کند و مردم قبرس که از این طرح دولت بسیار عصبانی و ناراحت هستند قبل از مطرح شدن این طرح در پارلمان و تصمیم گیری درباره آن در تلاش هستند تا حساب های بانکی خود را حتی المقدور خالی کنند.

گفتنی است یکی از شروط اتحادیه اروپا برای ارایه بسته کمکی 10 میلیارد یورویی به قبرس برداشت مبلغی از حساب بانکی شهروندان این کشور و انتقال آن به بسته کمک مالی اتحادیه اروپا است.

دولت قبرس برای جلوگیری از ورشکستگی اقتصادی خود چاره ای جز دریافت وام از اتحادیه اروپا و نهادهایی چون صندوق بین المللی پول  یا بانک جهانی ندارد، اما دولت سابق کمونیستی این کشور در مذاکرات با نهادهایی چون بانک جهانی و صندوق بین المللی پول برای دریافت وام موفق نبود.

دولت جدید قبرس که از هفته گذشته بر سر کار آمده درخواست دریافت 17 میلیارد یورو وام اضطراری برای جلوگیری از ورشکستگی اقتصادی از اتحادیه اروپا را مطرح کرده است.

تصمیم به اخذ مالیات از حساب های مالی شهروندان قبرس و دیگر سرمایه گذاران خارجی در این کشور، از نظر ناظران اقتصادی می تواند به فرار بیشتر سرمایه از این کشور به ویژه سرمایه گذاران خارجی منجر شود.

قبرس چهارمین کشور عضو اتحادیه اروپا (پس از یونان ، ایرلند و اسپانیا) است که در تابستان سال گذشته میلادی (2012) درخواست دریافت وام اضطراری از اتحادیه اروپا را مطرح کرده است.

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-03-17 20:07

دیدگاه‌ها

تصویر یاسین قاسمی
عزیزم فکر نمیکنی این تصاویر تکراری هست ؟!!! خودمون ماهی یک بار این صحنه ها رو میبینیم دیگه!
ارسال شده توسط یاسین قاسمی در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
کجای این هجومه. پس مال خودمون چیه
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
اینو ویگن هجوم . پس صف های ما رو چی میگن
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
وااااااااااااااای چه هجومی
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید