کد مطلب: 

6071

اجرا شدن گام جدید اینترنت ملی با از کار انداختن VPNها

اجرا شدن گام جدید اینترنت ملی با از کار انداختن VPNها

طی روزهای اخیر و همزمان با غیر ممکن شدن برقراری ارتباط از طریق VPN و SOCKS ، نرم‌افزارهای عبور از فیلترینگ و پروکسی‌ها، قطعی طولانی مدت امکان دسترسی به نرم افزار ارتباط صوتی و تصویری از راه دور، کاهش سرعت در حد قطعی ارتباط و یا بارگذاری نشدن برخی سایت‌ها بدون آنکه پیغام فیلترینگ نشان داده شود، در شیکه اینترنت کشور  افزایش یافته است.

 

به گزارش سیتنا، سایت بهارنیوز اعلام کرد: گام تازه اینترنت ملی که از کار انداختن VPNهاست، طی روزهای اخیر عملا به مرحله اجرا درآمده است.

 

از چند روزگذشته پورت‌های ورودی و خروجی (هر دو پروتکل‌ PPTP و L۲TP) کلیه VPNها از کار افتاده است و به همین دلیل اغلب کاربرانی که از این طریق وارد سایت‌های مسدود شده می‌شوند این امکان را از دست داده‌اند. به نظر می‌رسد طرح از کار انداختن VPNها اگر به مرحله نهایی هم نرسیده نباشد اما مراحل تست نهایی خود را طی می‌کند.

 

گفتنی اینکه؛ در اواخرماه گذشته (بهمن‌ماه) اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل مرکز ملی فضای مجازی در اطلاعیه‌ای نحوه ثبت نام دریافت خدمات رسمی VPN برای اشخاص حقوقی را اعلام کرد و در همین رابطه یک کارشناس اینترنت به بهارنیوز گفته بود: طرح در دست اقدام مخابرات برای فروش VPN به کاربران، گام دیگری برای عملیاتی کردن طرح اینترنت ملی است.

 

مسعودی افزوده بود: در مرحله نهایی این طرح، عملا کلیه پورت‌های ورودی به سرور مرکزی اینترنت ایران مسدود و به شبکه ملی هدایت خواهد شد.

 

به گفته این کارشناس اینترنت، در چنین حالتی کلیه دسترسی‌های IP‌های کاربران اینترنت ایرانیان فقط از طریق پورت (درگاه) خروجی از شبکه ملی میسر است که در چنین حالتی حتی VPN‌های موجود نیز از کار خواهند افتاد.

 

این کارشناس شبکه و اینترنت ادامه داد: طرح فروش قانونی VPN به افراد حقوقی و حقیقی نیز به احتمال فراوان در همین راستا اجرایی خواهد شد، زیرا در گام نهایی اینترنت ملی، VPN‌های رسمی و دولتی از طریق پورت اصلی شبکه وارد شبکه اینترنت شده و کاربران می‌توانند به سایت‌های مسدود شده دسترسی پیدا کنند.

انتهای پیام

www.citna.ir

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-03-09 10:11

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
****زیرا در گام نهایی اینترنت ملی، VPN‌های رسمی و دولتی از طریق پورت اصلی شبکه وارد شبکه اینترنت شده و کاربران می‌توانند به سایت‌های مسدود شده دسترسی پیدا کنند. اگه قرار بود در آینده کاربران بتوانند به سایت‌های مسدود دسترسی داشته باشند اصلا چرا بستند، فکر کنم هدف مندی درآمدهای VPN بیشتر از امنیت ملی در نظر بوده.
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
بابا ای ول اینا خودشون قطع کردند که وی پی ان بفروشن دیدند 30 درصد ایران داره وی پی ان میخره گفتن چرع خودمون نفروشیمو کنترلشونم نکنیم؟ ... اینا اومدن پورت رو میبندن اخه دردمون اینه؟ وی پی ان مگه فقط برای سایتهای مستهجن و دورزدن فیلترینگه؟ واقعا که............
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
خدا رو شکر کل مشکل مملکت همین بود که داره حل میشه!!!!
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
ما شاالله ما رکورد زدیم!
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید