کد مطلب: 

5618

توضیحات اینترنتی آقای "ز" درباره انتشار فیلم جنجالی!

مالک و رئیس هیات مدیره بـاشگاه فرهنگی ورزشی راه آهن تهران و مـدیرعـامل شرکت هلدینگ سـورینت درخصـوص تحـریم هـا و شایعات پیرامون خودش پاسخ داد.

به گزارش سیتنا به نقل از فرارو، بابک زنجانی از فعالان اقتصادی کشور است که در حوزه فوتبال نیز ورود پیدا کرده است. مدتی است که برخی مسائل پیرامون فعالیت های اقتصادی وی مطرح می شود.

گفته می‌شود وی یکی از بدهکاران بزرگ بانکی کشور است. از طرف دیگر برخی سایت ها مسائلی درباره زنجانی مطرح کرده اند مبنی بر این که وی "دلال نفتی دولت بوده است و در این راه زیان های فراوانی به کشور وارد کرده است".

گفته می‌شد که بابک زنجانی همان "آقای ز" است که رییس جمهور در روز جلسه دفاع از وزیر کار و در جریان پخش فیلم جنجالی فاضل لاریجانی و سعید مرتضوی از او نام برده است. زنجانی در گفت و گویی این موضوع را تائید کرده است.

پس از اوج گرفتن شایعات درباره بابک زنجانی وی در گفت و گویی با سایت باشگاه راه آهن به حرف و حدیث های پیرامون خود پاسخ داد.
 


 
بخشی از  گفت و گوی زنجانی به این شرح است:
جناب آقای بابک زنجانی در لیست تحریم ها نام باشگاه ورزشی راه آهن زیر مجموعه هلدینگ سورینت به چشم می خورد، آیا توضیحی در این خصوص دارید؟
باشگاه راه آهن اولین باشگاه ورزشی ایران بوده و یکی از باشگاه های ورزشی قدیمی کشور می باشد و اصولا باشگاه ها و صندوق ها در دنیا به هیچ عنوان تحت هیچ تحریم و مسائل سیاسی بین المللی قرار نخواهند گرفت. لذا نام باشگاه راه آهن فقط به خاطر اینکه در لیست شرکتها و موسسات گروه هلدینگ سورینت قرار داشته و به خاطر اسم من، به عنوان شرکتهای تحت تحریم قرارگرفته ولی هیچ منع قانونی برای فعالیت خارجی ندارد.

آقای زنجانی آیا زمانی که نام شما در لیست تحریم ها قرارگرفت شما در خارج از کشور بازداشت شدید؟
بازداشت؟ هرگز چنین چیزی نیست من زمانی که در کشور امارات وارد شدم نام اینجانب در لیست تحریم ها قرارگرفت و متاسفانه ویزای اقامت امارات اینجانب همان روز به پایان رسید و مجبور به تحمل 10 روز اقامت در دبی بودم تا ویزای جدید را به من بدهند تا بتوانم از کشور خارج شوم و هیچ دلیل خاص دیگری  نداشته است.

آیا شما کار نفتی کرده اید؟ و باعث ضرر به کشور شده اید؟ و این تحریم ها به این دلیل به شما حاکم شده است؟
ببینید کشور قانون دارد و این طور نیست که یک وزارت خانه ای باری به کسی بدهد و بعد تحقیق کند پولش را چگونه خواهد گرفت  و ضرر و زیان ببیند اینها همه حرفهای این شبکه های زیرزمینی است.

همانطور که گفتیم اینجانب بازرگان و تاجر هستم و بازرگان و تاجری که فعالیتهای  مناسبی داشته باشد اهل هر کشوری باشد برای شفافیت کارش باید گزارشهای کارهای انجام خود را به مسئولین کشورش اعلام کند و اگر غیر این باشد اشتباه است.  مسئولین کشور برای همین موضوع منصوب هستند و هر مسئول  نسبت به سابقه و تشخیص خود بازرگانان را راهنمایی و یاری میدهد و به صلاح کشور حرکت می کنند. لذا این حرفهای عنوان شده پوچ است و در خصوص تحریم که فرموده اید  بابت نفت صورت گرفته به اطلاع میرسانم من یک ایرانی هستم و یک ایرانی با قانون کشور خودش حرکت می کند هر بازرگان حقیقی و حقوقی مجاز به خرید نفت از کشورش میباشد و حتی فروش نفت را اینجانب در چارچوب قانون بین المللی انجام دادم زیرا  اتحادیه اروپا و آمریکا تعدادی کشور را به عنوان کشورهای معاف از تحریم برای مدتی معین اعلام نموده و اینجانب بار تجارتی خود را به کشورهای غیر مجاز نبرده و نفروخته ام  لذا این تحریم خلاف قانون وضع شده ی خودشان بوده است و در حال پیگیری آن میباشم. در خصوص رانت خواری من کلیه شرکتهای خود را از 15 سال پیش تک تک درست کرده ام و به هیچ کجا بدهی ندارم، و اگر کسی احساس می کند رانتی استفاده شده حاضر هستم آن شرکت را کمتر از قیمت روز واگذار نمایم تا رانت هایی که مورد نظر شان هست به آنها منتقل شود.

آیا خرید و فروش نفت ضرر و زیانی برای کشور داشته است؟
خیر چنین نیست و کشور قانون دارد و مسئولین مربوطه طبق قانون ،کار خود را انجام میدهند وحقی برای سوء استفاده هیچ شخص حقیقی و حقوقی در کشور اسلامی وجود ندارد.

در خصوص تأمین اجتماعی مسائلی عنوان شده که از شما نام برده اند و قرار بوده معامله ده هزار میلیاردی تومانی با تأمین اجتماعی انجام دهید، آیا این موضوع صحت دارد؟
با توجه به تحریم های به عمل آمده مجبور بودم منابع خود رابه کشور منتقل و بهترین محل را صندوق تامین اجتماعی انتخاب نمودیم. لذا از آقای مرتضوی تقاضا داشتیم برای جذب این سرمایه به داخل کشورکمک کند و در آن شرایط سخت ایشان نهایت تلاش را برای جذب این سرمایه و به خطر نیفتادن این مبلغ به عمل آوردند و نهایت تشکر را دارم، از طرفی ایشان اعلام نمودند این صندوق امسال نیاز مبرم به منابع مالی جهت بازنشستگان و اعضاء تحت پوشش تامین اجتماعی را دارد و با توجه به کمکی که صندوق انجام داد قسمتی از منابع را به شرکتهای بحرانی تحت پوشش این شرکت تزریق و سهام دار شوید و قراردادی تنظیم و مقرر شد نسبت به تخصص شرکتها بررسی و این کار انجام شود. و مقرر بود صورتهای مالی آن به هلدینگ ما جهت بررسی ارائه گردد.

جناب آقای زنجانی فیلم هایی از شما درسایتها و کشور پخش شده در خصوص روابط پشت پرده این موضوع آیا صحت دارد ؟
این موضوع های منعکس شده حرفهای سیاسی است که رد و بدل می شود و من دخالتی به مسائل هیچکس ندارم. اما درخصوص خودم این موضوع را می توانم اعلام کنم که هیچ پشت پرده ای وجود ندارد و مسئولی برای انجام کار ما پولی نخواسته است، حتی آقای مرتضوی مکرراً همیشه اعلام می نمود که از دربان این سازمان تا دفتر اینجانب اگر کسی یک جعبه شیرینی خواست حق دادن آن را ندارید، آقای فاضل لاریجانی را هم من فقط 5 دقیقه در دفتر آقای مرتضوی دیدم و ایشان هم شخص بسیار محترمی بود و فقط آشنا شدیم و هیچ حرفی از ایشان نشنیده ام و بعید است که کسی در عرض 5 دقیقه آشنایی تقاضائی از کسی داشته باشد، اما در خصوص این که کسانی برای همکاری با ما تماس می گرفتند در میان شرکتها و تجار خرید و فروش و حتی پرداخت کمیسیون به طرفین انجام می گیرد و کار غیرقانونی نیست و کسانی که به اینجانب مراجعه می کردند و قصد همکاری داشتند که هیچ ربطی به آقای مرتضوی و آقای لاریجانی نداشته اند. من فقط برای شفافیت کارم از آقای مرتضوی استعلام نمودم که آیا شما این اشخاص را می شناسید؟! که ایشان همه را رد کردند. و تقاضا داشتند که من این اشخاص را به مسئولین اعلام کنم تا شبهه ای برای حرکت ایشان وجود نداشته باشد و این فیلم از ما، همین موضوع را نشان می دهد که من اعلام کردم چشم می روم و می گویم که این اشخاص این مسائل را عنوان کرده اند. ولی نمی دانستم این فیلم برداری ضبط می شود و به عنوان یک مساله بزرگ از آن استفاده می شود.

عکس شما و آقای میرکاظمی در هواپیما شخصی جت دیده شده، نظری دارید؟
اولاً که این عکس ما در جت چیزی خلاف نیست، دوماً اینجانب شرکت هواپیمایی دارم و هر کس که بخواهد. می تواند با ساعتی 2000 دلار هزینه کند و از این هواپیما استفاده کند و این نرمال است . آقای میرکاظمی هم از دوستان و تجار خوب است که ما در تاجیکستان پرواز برای رفتن به ترکیه پیدا نکردیم با این هواپیما رفتیم و عنوان این مسائل خیلی مسخره است ....
 


بابک زنجانی و میرکاظمی در جت اختصاصی

آیا بانک شما در مالزی که تحت تحریم قرار گرفته 8 میلیون دلار ارزش دارد؟ آیا ال سی گشایش کرده برای وزارت نفت  و مشکل دار بوده است؟
بانک مالزی فقط دریافت کننده ال سی است وال سی را ابلاغ میکند و صادر کننده ال سی نیست. از طرفی یک ال سی که کانفرم شده  دریافت میشود حتمأ باید 100%پول آن تأمین باشد و ربطی به اعتبار بانک گیرنده ندارد تمام بانکهای دنیا مگر به ارزش بانک خود کار میکنند؟
از طرفی این بانک با سرمایه 104 میلیون دلار ثبت شده و همیشه به تعهدات خود اقدام نموده و بدهی ندارد و نهایتاٌ سرمایه صاحب سهام این بانک در داخل کشور چندین برابر این ال سی ها می باشد و تمام ال سی ها بدون چون و چرا در زمان خود در حساب های شرکت نفت ( نیکو ) واریز گردیده. اعلام می دارم سرمایه هلدینگ این شرکت در داخل کشور چندین برابر معامله این بانک می باشد و مجموعه های هلدینگ حتی 1 ریال بدهی ندارد.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-02-08 06:12

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
واقعا که برای مملکتی که این همه جوون داد تا به عدالت وبرابری برسند (ازجمله پدر خودم )متاسفم !باز سرمایه های مملکت افتاده دست از مابهترونی که هیچ عقبه ای ندارن.همینجور کهقبل از انقلاب بود.توهم مردی منتشرکن
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید