کد مطلب: 

5580

هشدار به استفاده کنندگان از فیلترشکن رایگان!

هشدار به استفاده کنندگان از فیلترشکن رایگان!

یک کارشناس کامپیوتر، گفت: فیلترشکن های رایگان موجود در اینترنت از سرعت و امنیت پایین تری برخوردارند و استفاده کنندگان از این فیلترشکن‎ها اطلاعات خود را رایگان در اختیار ارائه دهنده فیلترشکن قرار می‎دهند.

به گزارش سیتنا به نقل از باشگاه خبرنگاران، حامد الوندی، کارشناس امنیت شبکه، اظهار داشت: فیلترشکن های رایگان که برای دور زدن محدودیت ها وجود دارد، دارای سرعت و امنیت پایین است و کاربران باید بدانند که با استفاده از فیلترشکن های رایگان، اطلاعات خود را رایگان در اختیار ارائه دهنده فیلترشکن قرار داده اند.

وی افزود: وی پی ان ملی باید قدرت برخورد با تحریم های سایت های خارجی را داشته باشد و در کنار آن از سرعت و امنیت بالایی باشد تا بتواند کاربران را به خود جذب کند.

این کارشناس امنیت اضافه کرد: محدودیت فیلترینگ سایت های غیر اخلاقی فقط در ایران نیست بلکه در کشورهای آمریکایی و اروپایی یافت می شود.

وی ابراز داشت: در گام بعدی سایت های مخرب است که کاربر خواسته و یا ناخواسته به آن دسترسی پیدا می کند که در آن باید جنگ سایبری را در نظر داشت و برای حفظ امنیت اطلاعات از محدودیت ها استفاده کرد.

الوندی خاطر نشان کرد: فرهنگ سازی نقش موثری در پیشگیری از جرایم سایبری دارد و به مراتب از محدودیت ها بهتر است.

این کارشناس شبکه یادآور شد: فیلترینگ نباید باعث محدودیت در استفاده از امکانات خوب اینترنت شود تا کاربران را مجبور به استفاده از فیلتر شکن کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 5
2013-02-04 19:17

دیدگاه‌ها

تصویر saeed tala
باسلام.این کارشناس عزیزکاملادرست میفرمایند.
ارسال شده توسط saeed tala در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
شمایی که میگین آمریکا و اروپا هم فیلترینگ داره,خداییش به اندازه ی ما سایتهاشون فیلترینگ داره!!!!!!! اینا رفتن اینترنت ما رو پاکسازی کنن ولی از اونطرف تمام اطلاعات ما به واسطه ی همین فیلترینگ داره میره به دستشون چون الان کمتر کسی رو میبنید که از فیترشکن استفاده نکنه
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید