کد مطلب: 

5024

موبایل 2 میلیونی و خودروی 60 میلیونی نماینده ساده زیست! /تصاویر

انتخاب نوشت: فریدالدین هادی در وبلاگش آورده که در عکس های منتشر شده از جلسه روز گذشته مجلس شورای اسلامی تصویری از حجت الاسلام رسایی را دیدم که گوشی موبایل آیفون مربوط به شرکت اپل در دست داشتند که بیش از 2 میلیون تومان ارزش دارد.

به گزارش سیتنا، وقتی با این تصویر مواجه شدم برای یک لحظه یادم به حرف های سال 88 جناب رسایی افتاد که از تعبیر پابرهنگان و اقشار ضعیف جامعه برای تبلیغات انتخاباتی آقای احمدی نژاد استفاده می کند ، ایشان در جمع مردم اراک می فرمایند : (در چند سال اخیر برخی ارزش‌های دینی که در گذشته با تلاش عده‌ای کمرنگ شده بود بار دیگر احیا شد؛ به گونه‌ای که امروز اشرافی‌گری بر خلاف گذشته که ارزش دانسته می‌شد، تبدیل به ضد‌ارزش شده است.

همچنین در ادامه همان سخنرانی ایشان می گوید: امروز ببینید پابرهنگان در ستادهای انتخاباتی چه افرادی حضورپیدا می‌کنند و ثروتمندان و اشراف در چه ستادهایی هستند و خود قضاوت کنید چه کسی می‌تواند نماینده واقعی مردم و توده‌های آن باشد.

به فاصله کمی از این سخنان گهربار در خبرگزاری ها اخبار مربوط به خودروی سواری مگان ایشان که در حدود 60 میلیون تومان می ارزد منتشر شد!

اما جناب رسایی عزیز سوال اینجاست که گوشی موبایل دو میلیونی و ماشین شصت میلیونی ارزش است یا ضد ارزش؟ چگونه حضرتعالی با حقوق در حدود دو میلیون تومانی مجلس می توانید هم در خیابان ایران زندگی کنید و هم شان و شئونات یک نماینده مردم شریف تهران را رعایت نمایید؟

شاید اگر به سیره عملی و کلمات گهربار مولای متقیان امیر مومنان علی علیه السلام توجه کنید برایتان نافع باشد:

حضرت علی (ع) در نامه ای به والی بصره که در مهمانی شرکت کرده بود که نیازمندان در آن مهمانی جایی نداشتند، او را از این کار برحذر داشته و به ساده زیستی دعوت می کند.همچنین ایشان در نامه ای به فرماندار بصره می فرمایند(نامه 45 نهج البلاغه):

آگاه باش! هر پیروی را امامی است که از او پیروی می کند و از نور دانشش روشنی می گیرد.
آگاه باش! امام شما از دنیای خود به دو جامه فرسوده و دوقرص نان رضایت داده است، بدانید که شما توانایی چنین کاری ندارید، اما با پرهیزکاری و تلاش فراوان و پاکدامنی و راستی، مرا یاری دهید.سوگند به خدا، من از دنیای شما طلا و نقره ای نیندوخته و از غنیمت های آن چیزی ذخیره نکرده ام؛ بر دو جامه کهنه ام جامه ای نیفزودم و از زمین دنیا حتی یک وجب در اختیار نگرفتم و دنیای شما در چشم من از دانه تلخ درخت بلوط ناچیزتر است.
آری! از آنچه آسمان بر آن سایه افکنده، فدک در دست ما بود
که مردمی بر آن بخل ورزیدند و مردمی دیگر سخاوتمندانه از آن چشم پوشیدند وبهترین داور خداست.

جناب رسایی ما نمی گوییم حضرتعالی مانند امام اول شیعیان به دو جامه و دو قرص نان رضایت دهید ولی به شما توصیه می کنیم حداقل مانند طبقه متوسط جامعه زندگی کنید .  مگر آن پیر فرزانه انقلاب و امام امت بارها مسئولین را به ساده زیستی دعوت نکرد؟ مگر ایشان این کلمات را نفرمود:
 
ما بحمدالله امروز همه دست اندرکارهایمان کاخ نشین نیستند , دولت ما یک دولت کاخ نشین نیست . آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد , آن روز است که باید ما فاتحه دولت و ملت را بخوانیم . آن روزی که رئیس جمهور ما خدای نخواسته از آن خوی کوخ نشینی بیرون برود و به کاخ نشینی توجه بکند. آن روز است که انحطاط برای خود و برای کسانی که با او تماس دارند پیدا می شود. آن روزی که مجلسیان خوی کاخ نشینی پیدا کنند ـ خدای نخواسته ـ و از این خوی ارزنده کوخ نشینی بیرون بروند. آن روز است که ما برای این کشور باید فاتحه بخوانیم. ما در طول مشروطیت از این کاخ نشین ها خیلی صدمه خوردیم , مجلس های ما مملو از کاخ نشین بود و در بینشان معدودی بودند که از آن کوخ نشین ها بودند و همین معدودی که از کوخ نشین ها بودند از خیلی از انحرافات جلو می گرفتند و سعی می کردند برای جلوگیری . آن روزی که توجه اهل علم به دنیا شد و توجه به این شد که خانه داشته باشند , چطور و زرق و برق دنیا ـ خدای نخواسته ـ در آنها تاثیر بکند , آن روز است که باید ما فاتحه اسلام را بخوانیم .

آیا رفتار شما باعث نمی شود به فرموده امام فاتحه مملکت را بخوانیم ؟

در پایان باز هم توجه شما در به سخنانی از مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای دامت برکاته جلب می کنم .

ایشان در سخنان خود در جمع مسئولین نظام در سال 84 می فرمایند :

یک وقت هست که ما در زندگى شخصى خود مثلاً حرکت اشراف‏گونه‏ یى داریم بین خودمان و خدا؛ که اگر حرام باشد، حرام است؛ اگر مکروه باشد، مکروه است؛ اگر مباح باشد، مباح است؛ اما یک وقت هست که ماجلوى چشم مردم یک مانور اشرافى‏ گرى مى‏دهیم؛ این دیگر مباح و مکروه ندارد؛همه‏ اش حرام است؛ به‏ خاطر این‏که تعلیم‏ دهنده‏ ى اشرافیگرى است به: اولاً زیردست‏هاى خودمان، ثانیاً آحاد مردم به این کار تشویق مى‏شوند. ما نباید مردم را به این کار تشویق کنیم. ممکن است در داخل جامعه کسانى پولدار باشندو ریخت و پاش کنند – البته این کار بدى است، ولى به خودشان مربوط است – اما ریخت و پاش ما اولاً از جیبمان نیست، از بیت‏ المال است؛ ثانیاً ریخت و پاش ما مشوق ریخت و پاش دیگران است. واقعاً «النّاس على دین ملوکهم». ملوک در این‏جا به معنى پادشاهان نیست که بگوییم ما پادشاه نداریم؛ نه، ملوک شماها هستید؛ النّاس على دین ماها.

جناب رسایی به نظرم وقتی مسئولی تجملات و زرق و برق دنیا قلب او را پر کرده باشد، چگونه می‌تواند برای رفع فقر، فساد و تبعیض برنامه‌ریزی کند چراکه او به جای فکر خدمت به مردم، با تمام توان، خدمت به خود، خانواده و بستگان و ... را مدنظر قرار داده و رفاه خود و وابستگان سببی، نسبی و حزبی خود را بر رفاه مردم ترجیح می‌دهد. آیا حرف های شما در مجلس اینگونه است؟

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-12-28 08:39

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
دوست عزيز همين ماشين معمولي رو خيلي ها نميتونن بخرن! ضمنا كسي كه دم از ساده زيستي ميزنه و عدالت علي (ع) بهتره مثل آقاي دعايي حقوق نمايندگي نگيره،يا اگه گرفت صرف پابرهنه ها بكنه!! ثروت خانوادگي براي هاشمي بده! اونوقت موبايل ميليوني براي ايشون خوبه؟؟ ميتونه يه موبايل ايراني ارزون بخره!!
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
اکر آدمی درس خوانده باشه و کار کنه واقعا باید بی عرضه باشد که نتوانسته 60 هزار تومان گوشی بخره از آسمان که پول نمیریزه برای آدم
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
میخاستی انتقاد کنی یا جلب توجه؟ اصولا ما به این کار میگیم عقده خود کم بینی.باشه بارک الله به تو که آی پد داری!!!!!!! بورو خوش باش
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
بله پس خبر نداري اگر نون شب نداشتي كه بخوري آي پد از كجا مياوردي بخري بيا ببين كسايي هستند كه هنوز بعد از 10 سال نتونستند يك گوشي 60 هزارتوماني عوض كنند
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر قلی
خوب الحمدا... انقلاب در مسیر درست داره پیش میره!
ارسال شده توسط قلی در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
راست میگی
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
دوست انقلابی انگار شما تو این کشور زندگی نمی کنی و از قیمت ماشینا اطلاع نداری یا شاید هم ماشین مگانو با ماشین دیگه اشتباه گرفتی . مگان تا 59 میلیون هم رسیده . کمی به روز باش
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر احمد
برادران عزیز نماینده مردم باید خود را با شرایط اکثریت جامعه مطابقت بده و اگر هم از اجناس و اقلام لوکس استفاده میکنه توی مردم نباشه. البته مگان ماشین خیلی گرانقیمت و بحث برانگیزی نیست. چرا که جزء خودروهای متوسط ایرانه. ولی برادر عزیز آدرس اونجایی که مگان را چهل میلیون میفروشند رو هم زحمت بکش بده شاید خدا خواست و چند نفری رفتند خریدند!
ارسال شده توسط احمد در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
لطفا شما بفرمایید ساده زیستی به کدام مزخرفات است ؟؟؟
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
عمو حداقل اونا دم از ساده زیستی نمی زنن
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
آره دیگه نیس 95 درصد مردم ایران ماشین 33 میلیونی سوار میشن . شما خودتو ناراحت نکن
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
نه عزیزم چشات آلبالو گیلاس دیده ، انشالا فلوکس بوده
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
آقا ساده زيستي براي سايرين است .... شايد گوشي و مگان هم هديه باشد ....
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
وتقعا برای شما متاسفم. ماشین مگان الان دیگه یه ماشین معمولی به حساب میاد. نکنه انتظار دارید نماینده مجلس سوار الاغ بشه بیاد محل کارش؟؟؟؟؟؟>
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ایرانی
خاک بر سر خبرنگارتون کنک که یه ماشین ساده مثل مگان با یه گوشی رو می گویید تجمل گرایی. در حالی که قیمت ارز چند برابر شده وگر نه الان نه 2 میلیون تومان پولی می شه و نه مگان 20-30 تومانی چند ماه قبل ماشین مدل بالاست. آدم از خواندن تیتر و متن خبرگزاری های داخلی و خارجی فقط حالت تهوع می گیرد. همهتون نون به نرخ روز خورین. با بازی سیاسی دنبال زر و زور هستید. خدا به راه راست هدایتتون کند. شفا انشائ الله. آمین
ارسال شده توسط ایرانی در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
با سلام ما به اين راضي هستيم اگر راست ميگيد بريد سراغ اونهايي كه 10 برابر اين دارند و ثروت نداشته خود و اموات را به سپر دزديهاشون مي كنند
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر behzad
خوشبینانه ترین نظر در مورد این مقاله این است که توسط دوستداران هاشمی نوشته شده نتیجه اینکه بقول رسائی هاشمی طاغوتی است و بقول این مقاله رسائی طاغوتی شده پس فاتحه انقلاب و انقلابیون ما همه طاغوتی شدند بینی و بین الله این خود زنی انقلابیون نیست ؟
ارسال شده توسط behzad در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
بي خيال ديگه، مملكت حساب كتاب تداره وگرنه خودرو مگان تا يكي دو ماه قبل 32 ميليون بود و يك شبه 60 ميليون شد. تقصير نماينده محترم چيست. موبايل ايشون هم يك ميليون بود يك شبه شد دو ميليون پس به جاي اين حرفها بريد مملكت را درست كنيد
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
من توی قم دیدمش با ماشین مگان
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
... باید گریه کرد برای مجلسی که جای مدرس ها و مصدق ها بوده حالا شده است جای چنین افرادی!
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
حالا این برای کسیه که تو مجلس دائم نطق میکنه واز دیگران ایراد میگیره وبرای خودش کالبدشکافی شده!!ببینید اونهائی که حرف نمیزنند وساکتن چی دارند؟؟
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
بابیت المال چه ها که نکردند
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر حميدى
مخارج رسايي خيلى بيش از اين حرفهاست. مسافرتهاى پرهزينه مكرر، نشريه تمام رنگى با كاغذ گلاسه با تيراژ بالا و توزيع مجانى ، و سايت خبرى و ....... 
ارسال شده توسط حميدى در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
مرگ بر امريكا و صد البته گوشي اپل امريكايي!!! اين توصيه ها واسه مردم بدبخت بيچاره است كه نان شب ندارند،نه واسه اقايان!!!
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
اولا تو تصویری هم که شما انداختید مشخصه که اون زمان 33 میلیون خریده سال 90 ثانیا خداییش ثروت های میلیاردی رو گذاشتید کنار به این موارد چسبیدید . یک نگاه دور و بر خودتون بکنید ببینید چند نفر دارن می خورند . نماینده ها نباید زیاد پول بگیرند ولی آیا نباید به اندازه یک دلال میدان بار میوه فروش ها درآمد داشته باشند . من آقای رسایی رو زیاد نمی شناسم ولی شما لطفا اخلاق داشته باشید
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
ببخشیدا اولا ممکن است ایشون موبایلش را قبل از گرانی گرفته باشد دوما گوشی ایفون چندین مدل دارد که هر کدام فیمت های متفاوتی دارد ثانیا در مورد ماشین هم که همان طور است و اینکه در سندی که گذاشتید نوشته کل پرداختی 33 میلیون تومان. چرا اینقدر بزرگنمایی منفی می کنید؟؟!! کمی هم عقلانی فکر و نوشته بزنید
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
واعظان کین جلوه در محراب و منبر می کنند، چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند.....
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
اقا شما ازمگان سفیدش خبرداری ولی یه مشکی هم داره که نوبتی سوارمیشه.وای برما..!؟ واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند مشکلی دارم ز دانشمند مجلس بازپرس توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می‌کنند گوییا باور نمی‌دارند روز داوری کاین همه قلب و دغل در کار داور می‌کنند یا رب این نودولتان را بر خر خودشان نشان کاین همه ناز از غلام ترک و استر می‌کنند
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر درد آشنا
کاشکی از دارایی اونایی که رسایی باشون طرف شده هم میگفتی سیتنا جون!! گوشی و موبایل؟ همین؟ کاخ و کوخ چی داره؟ بندر اختصاصی چی؟ اتوبان خصوصی چی؟ هتل و رستوران چی؟بانک چی؟ هرچند که نظرات مخالف را نمیزنی ولی خودتی.
ارسال شده توسط درد آشنا در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
یه سوال ساده 62 میلیون تومان بیشتر است یا 10 میلیارد تومان؟
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
باید موبایل و ماشین دیگر نمایندگان را هم منتشر کنید تا متوجه شوید ساده زیستی به این مزخرفاتی که نوشتید نیست
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
شما قيمت مگان 30 توماني سال قبل حساب مي كنيد يا 60 توماني امسال؟ آقايي كه مسئول اين نوشته هستيد لطفا شعور مردم رو زير سئوال نبريد.
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر atieh
اولا خودرو مگان چندماهه قیمتش بالا رفته تا چند وقت قبل 25 میلیون بود . دوما من نماینده مجلسی میشناسم که با پول ماشینش میشه 10 تا مگان 60 میلیونی خرید . سوما مگه گوشی موبایل به دردخوری با قیمت کمتر از 1 میلیون داریم ؟!! خواهشا الکی تیتر نزنین ...
ارسال شده توسط atieh در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
خبر مهم نیست بیشتر به اونایی که دفاع میکنن به نوشته هاشون دقت کنید
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر انقلابی
ماشین مگان که الان تو اوج گرونی هستیم از 40 تجاوز نکرده. چرا تهمت میزنید؟ البته من کار ایشان رو تایید نمیکنم. یه بار خبرنگار ها رفته بودند وضع زندگی و ساده زیستی وزیر فرهنگ و ارشاد رو بررسی کرده بودند. راجع به رسایی هم این کار رو بکنید لطفا.
ارسال شده توسط انقلابی در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
حالا شاید اپل چینی باشه که خیلی ارزونه. مگان هم شاید به اسم ایشان و برای کس دیگری خریداری شده. یا اصلا مگه مگان داشتن کاخ نشینی حساب مبشه؟!!!! اونایی که نجومی می خورن و طرفدار و هم شکل شما هستند رو چرا نمیگین؟!!!!!!!!!! اکه مردی این رو انتشار بده
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
واقعا میخواین با گفتن این نظرات مثبت و طرفداری بیجا از این شخص به کجا برسید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!چقدر میخواین خودتونو گول بزنید!!!!!!!!!!!!!!این کوچکترین مثاله.شما اصل مطلب رو بچسب
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
مرگ فقط برای همسایه خوب است.
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
وقتی مقام رهبری ساده زیست هست و انقدر تاکید بر ساده زیستی دارد؛ بهتر نیست شما انقدر بی دلیل از جناب رسایی دفاع نکنید دست این خبرنگاران با معرفت درد نکنه که همچین سوژهایی از این انسانها میگیرند شاید با این کار و پخش عکس و خبر آقای رسایی به خودش بیاد و بفهمه در چه راهی قرارگرفته
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
صاحبان قدرت وثروت می خواهند به این شکل یک مخالف را بد نام کنند
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
آقای رسایی شما یک طلبه بودید مستاجر در قم الان وضعیتتان به کجا رسیده ...! رفیق شفیقتان در قم روبروی مدرسه علمیه حجتیه هتل چهارستاره با کدام پول زده اند؟
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
عموجان اينهايي كه اين بنده خدا داره بقال سر كوچه ما هم بهترشو داره شان يك نماينده بالاتر از اينهاست بايد از هر چيز بهترينشو داشته باشه اينها كه خيلي هم معمولي هستن مگه ما تو مملكت چند نفر مدير كل و سرپرست و مسئول رده بالا داريم ايا بيشتر از پنج هزار نفر ميشن اگه همه لوكس زندگي كنن چيزي نميشه وليييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييي بايد لوكس هم فكر كنند مردم رو فراموش نكنن به فكر يك زندگي حد اقلي براي اكثريت جامعه باشند اونوقت همه چيزايي كه دارند نوش جونشون
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
به نظر می رسد این مطلب به دلیل اینکه این اقا به مخالفت با هاشمی و دارو دسته اش برخاسته منتشر شده، خجالت بکشین
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
هاشمی از قبل از انقلاب پول داشته شما چی اقای رسایی
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
من از کسایی هستم که احمدی نژاد و اطرافیانش به هیچ وجه اعتقاد نداشته و در دو دوره به ایشان رای ندادم و سعی وافر بر تغیر نظر طرفداران ایشان داشته ام به همین دلیل هر انتقادی به ایشان و اطرافیان و هوادارانشان دل مرا شاد میسازد. ول به نظرم بای منطقی و مستدل باشد که تاثیر مطلوب داشته باشد. من کارمند با فروش ۲۰۶ و استفاده از یک وام خودروی مگان خریدم که یکهو با افزایش قیمت ارزش آن ۵۰%افزایش یافت. پس مگان در سال گذشته و ابتدای سال جاری یک خودرو قشر متوسط جامعه بوده است. از طرفی چند نفر از همکاران من آیفون ۵ دارند و داشتن آیفون ۴ ایشان عجیب به نظر نمی آید. پس خواهش میکنم برای کوبیدن مخالف از دلایل سخیف استفاده نکنید. من مطمئنم اگر درس بگردید مورد مطلوب برای انتقاد خواهید یافت.
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر حسین
واقعاً این مزخرفاتو از کجا در اوردین؟ الان واقعاً داشتن یک آیفون اشرافی گریه؟ حتماً من هم که آی پد دارم جزء طبقه اشرافی جامعه ام. خودتونو زدین به حماقت
ارسال شده توسط حسین در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید