کد مطلب: 

495
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: ایرانسل دولتی است
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: ایرانسل دولتی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم، اعلام کرد: اگرچه پروژه اپراتور دوم تلفن همراه در کشور با هدف خصوصی سازی به بهره برداری رسیده، ولی اپراتور ایرانی – خارجی ام تی ان ایرانسل یک شرکت دولتی است.

به گزارش سیتنا، "نادر قاضی پور" در گفت وگو با موبنا با بیان اینکه در حال 51 درصد از سهام اپراتور دوم در اختیار سهامداران ایرانی از جمله بنیاد مستضعفان و صاایران قرار دارد و 49 درصد سهام این اپراتور در اختیار طرف خارجی (ام تی ان آفریقای جنوبی) قرار دارد، اظهار داشت: بنیاد مستضفعان یک نهاد دولتی محسوب می شود و این امر دلیلی بر دولتی بودن اپراتور دوم است.

وی خاطر نشان کرد: باید بررسی شود که مدیر عامل اپراتور ایرانی خارجی ام تی ان ایرانسل توسط چه کسی تعیین شده است.

قاضی پور اعلام کرد : چنانچه تحقیق و تفحص از اپراتور ایرانی خارجی ام تی ان ایرانسل در صحن علنی مجلس رای بیاورد ، دولتی بودن این اپراتور نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

از آنجایی که پروژه اپراتور دوم با هدف خصوصی سازی در حوزه تلفن همراه شکل گرفت، مقرر شد که 51 درصد سهام این اپراتور به تنهایی در اختیار شرکای داخلی – بنیاد مستضعفان و صاایران - قرار نگیرد و به همین دلیل دارندگان این پروانه متعهد شدند که 21درصد سهام خود را بعد از دو سال در بورس عرضه کنند تا خصوصی سازی با معنای دقیق آن در این بخش اجرایی شود. پیش از این نیز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت هشتم که در زمان وی قرارداد اپراتوردوم منعقد شد به موبنا گفته بود که طبق پروانه فعالیت اپراتور دوم، باید بعد از دو سال سهام این شرکت به بخش خصوصی واگذار می شد و از زمان دریافت پروانه اپراتور ایرانی خارجی ام تی ان ایرانسل حدود پنج سال می گذرد و نرفتن این شرکت به بورس نوعی تخلف است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-10-12 04:56

افزودن دیدگاه جدید