کد مطلب: 

4575

وزرای ارتباطات و ارشاد و چند نهاد دیگر در لیست تحریم‎های تازه‎ی دولت آمریکا

وزرای ارتباطات و ارشاد و چند نهاد دیگر در لیست تحریم‎های تازه‎ی دولت آمریکا

تنها یک روز بعد از انتخاب مجدد اوباما به ریاست جمهوری، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌شنبه، ۱۸ آبان‌ماه، در بیانیه‌ای اعلام کرد که هفده فرد و نهاد حکومتی در ایران را تحریم کرده است.

به گزارش سیتنا به نقل از بازتاب، این امر گمانه زنی برخی که معتقد بودند اوباما در صورت انتخاب مجدد از فشارهای خود بر ایران می کاهد را منتفی ساخته است.

تحریم‌های جدید وزارت خزانه‌داری آمریکا بخشی از اعمال فشار بیشتر بر بخش‌های مالی ایران است که لایحه قانونی آن در روز دهم ماه اوت سال جاری به دست رئیس جمهور آمریکا امضا شد.

طبق اطلاعیه وزارت خزانه‌داری آمریکا بخشی از این تحریم‌ها شامل رضا تقی‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و چند نهاد دیگر می‌شود.

 

در همین زمینه وزارت خارجه آمریکا نیز در بیانیه‌ای مجزا این عضو دولت محمود احمدی‌نژاد را «مسئول صدور دستور ارسال پارازیت بر روی شبکه‌های ماهواره‌ای و ایجاد محدودیت در ارتباطات اینترنتی» شناخته است.

همچنین در بیانیه وزارت خارجه آمریکا از جمله دیگر مقام‌های مورد تحریم از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیئت نظارت بر مطبوعات این وزارتخانه نام برده شده و این افراد مسئول «سانسور و بستن چندین روزنامه و بازداشت خبرنگاران» در ایران توصیف شده‌اند.

بخش دوم این تحریم‌ها شامل سپاه قدس، شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران، می‌شود. بخش سوم از تحریم‌های جدید دولت آمریکا نیز شبکه حمایتی و پشتیبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را هدف گرفته است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-11-09 22:39

افزودن دیدگاه جدید