کد مطلب: 

4523

انتشار تصویر انگشتر حضرت‌ علی (ع) در اینترنت+ عکس

انتشار تصویر انگشتر حضرت‌ علی (ع) در اینترنت+ عکس

اخیرا تصویری از انگشتری در سایت های مختلف عراقی منتشر شده و گفته می شود که انگشتری منتسب به مولای متقیان، أمیر المؤمنین علی علیه السلام است.

به گزارش سیتنا، بر این روی این انگشتر عبارت «العزة لله» (عزت برای خداوند است) است، نوشته شده اما به نظر می رسد این ادعا نادرست است زیرا رسم الخطی که در زمان حضرت علی علیه السلام وجود داشته، اولا با خط موجود بر روی این انگشتر تفاوت دارد و دوما در آن زمان از نقطه نوشتن استفاده نمی شد در حالی که در این انگشتر سه نقطه دیده می شود.

گفته می شود روزی در زمان پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم مردی نیازمند وارد مسجد مسلمانان شد و از مسلمانان تقاضای کمک کرد اما کسی به او توجهی نکرد. مرد نیازمند دستش را به سمت آسمان بلند کرد و گفت: خدایا شاهد باش در مسجد رسول تو ازمسلمانان تقاضایی کردم ولی کسی به من پاسخ نداد.

حضرت علی علیه السلام در حال نماز و در حالت رکوع بودند، وقتی شکایت مرد نیازمند را شنیدند دست مبارکشان را به طرف او دراز نمودند و به او اشاره کردند تا انگشترش را بردارد. نیازمند جلو آمد و انگشتر حضرت علی علیه السلام را از دستشان درآورد و با خود برد.

پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم نیز در حالی که نماز می خواندند صحنه را مشاهده فرمودند. طولی نکشید که جبرئیل نازل شد و این آیه را برای پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم نازل کرد. إِنَّما وَلِیُّکُمُ اللَّهُ وَ رَسُولُهُ وَ الَّذینَ آمَنُوا الَّذینَ یُقیمُونَ الصَّلاةَ وَ یُؤْتُونَ الزَّکاةَ وَ هُمْ راکِعُونَ (مائده،آیه ۵۵): بدانید که ولی شما (فرمانده شما) فقط خدا و پیامبر او و کسانى هستند که ایمان آورده‏اند؛ آنها که نماز را به پا مى‏دارند و در حالى که در رکوع نماز هستند، زکات می دهند.

گفته می شود خبر نزول این آیه و زکات دادن امام علی علیه السلام در شهر مدینه منوره پیچید و به گوش همگان رسید.
منبع: انعکاس

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-11-04 20:41

دیدگاه‌ها

تصویر عاصی
یا امیرالمومنین علی بن ابیطالب(علیه السلام) ادرکنا ولا تهلکنامولا مددی مولا جان این بنده حقیر وعاصی رو دوباره به صحن وسرای باصفایت بطلب.
ارسال شده توسط عاصی در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
این دیگه چه جور نمایش عکسه؟!!!! با این همه تکنولوژی چرا اینقدر تاریک ونامشخص؟!!!!!!!!!!!
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر حامد
البته ممکنه انگشتر های دیگه ای هم ایشون در دست میکردند اما همینطور که از خبر معلومه اون زمان خطوط اینطوری نمینوشتند
ارسال شده توسط حامد در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید