کد مطلب: 

4395

اولین کارت اعتباری جهان با قابلیت تعیین قبله+ عکس

اولین کارت اعتباری جهان با قابلیت تعیین قبله+ عکس
بانک الهلال برای اولین بار در جهان، کارت اعتباری را عرضه کرده که یکی از قابلیت های آن تعیین قبله در هر مکانی است.
به گزارش سیتنا به نقل از باشگاه خبرنگاران، بانک اسلامی الهلال امارات دستاورد جدیدی را در ایجاد کارت اعتباری مورد استفاده قرار داده است که به وسیله آن، دارنده کارت می تواند در هر مکانی به جهت قبله دسترسی داشته باشد.
این کارت که از نظر ظاهری تفاوت چندانی با کارت های مرسوم نمی کند، به وسیله همکاری با شرکت های «MasterCard» و «InfoTec» طراحی و تولید شده است.
در خصوص نحوه عملکرد این کارت می توان گفت که، در طراحی آن یک کلید دیجیتالی گنجانده شده و تنها کافی است که دارنده کارت، آن را به صورت افقی بر روی سطح صافی قرار دهد و سپس با فشار دادن دکمه لمسی، تنها پس از چند ثانیه جهت قبله را مشاهده کند.
حسام الخطیب رئیس گروه سیستم های InfoTec می گوید: «آن زمان که بانک الهلال این ایده را به ما ارائه کرد، اجرای آن بیشتر شبیه یک ماموریت غیر ممکن بود. اما حالا ما به دستاوردمان افتخار می کنیم.»
حدود ۱٫۶ میلیارد مسلمان در جهان وجود دارد که ۲۰ درصد از این جمعیت در خاور میانه و آفریقا زندگی می کنند و آنچه مهم است وجود یک «قبله» متحد برای همه آنان است. باید دید بعد از کارت های اعتباری، چنین قابلیتی در کدام وسیله کاربردی دیگر قرار داده می شود.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-10-21 20:16

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
واقعا چيز جالبي اين قضيه جهت قبله مشكل بيشتر ماست. دوستان به سايت زير سر بزنيد جالبه. www.my-land.ir
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید