کد مطلب: 

4376

ارائه‎ی نرم افزار "دیده‎بان حریم خصوصی" برای افزایش امنیت در شبکه‎های اجتماعی

ارائه‎ی نرم افزار "دیده‎بان حریم خصوصی" برای افزایش امنیت در شبکه‎های اجتماعی

کارشناسان تکنولوژی کامپیوتری نرم‌افزار پیشرفته‌ای طراحی کرده‌اند که امنیت حریم شخصی را در "فیس بوک" افزایش می‌دهد؛ کاربران می‌توانند به سادگی و با دقت مشخص کنند که چه کسانی به سایت آنها دسترس داشته باشد.

به گزارش سیتنا به نقل از دویچه وله، گروهی از پژوهشگران در دانشکده‌ فنی شهر دارمشتات (آلمان) برنامه‌ای تولید کرده‌اند که به کاربران اجازه می‌دهد به شکلی ساده و مطمئن حریم حوزه شخصی خود را مشخص کنند. نرم‌افزاری به نام "دیده‌بان حریم خصوصی در فیس‌بوک" از دسترسی افراد بیگانه به اطلاعات کاربران "شبکه اجتماعی" جلوگیری می‌کند.

گروهی از کارشناسان در واحد مطالعات شبکه‌های اینترنتی و همچنین آموزشگاه انفورماتیک دانشگاه دارمشتات، با طرح این نرم‌افزار به کاربران امکان می‌دهند که با تعیین تنظیمات برنامه توسط چند رنگ، دسترسی به داده‌ها، اطلاعات و عکس‌های شخصی را محدود کنند.

 

تنظیمات نرم‌افزار یادشده با استفاده از چند رنگ آشنا، حوزه دسترسی افراد را به دلخواه تعیین می‌کند: رنگ سبز یعنی که دیدن اطلاعات برای تمام کاربران آزاد است. رنگ زرد، به نشانه‌ی اطلاعاتی که تنها برای دوستان قابل‌مشاهده هستند. رنگ آبی برای تنی چند از دوستان، و رنگ قرمز به این معنی که اطلاعات ثبت شده، تنها برای خود کاربر قابل دیدن است. این گونه اطلاعات را نمی‌توان ثبت کرد یا کپی آن را برای دیگران فرستاد.

طراحان نرم‌افزار می‌گویند که تنظیمات شخصی در فیس‌بوک به قدری پیچیده است که بسیاری از کاربران از آن غفلت می‌کنند. همین باعث شد که آنها به فکر تولید برنامه‌ای بیفتند تا کاربران بتوانند به سادگی و تنها با تعیین چهار رنگ، از حریم امنیت خود حفاظت کنند.

برنامه کامپیوتری "دیده‎بان حریم خصوصی در فیس‌بوک" که برای تولید آن یک سال و نیم کار صرف شده است، نه در خود "شبکه اجتماعی" بلکه در فضای مجازی به صورت مجانی موجود است.

این نرم‌افزار سودمند فعلا تنها روی مرورگر "موزیلا فایرفاکس" کار می‌کند، اما طراحان در نظر دارند به زودی آن را برای مرورگرهای "اینترنت اکسپلورر" و "گوگل کروم" نیز گسترش دهند.

انتهای پیام

http://www.citna.ir

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-10-19 20:24

افزودن دیدگاه جدید