کد مطلب: 

437
اینتل یک شرکت خدمات نقشه موبایل ۳۵۰ میلیون دلاری را می‌خرد
اینتل یک شرکت خدمات نقشه موبایل ۳۵۰ میلیون دلاری را می‌خرد

 

شرکت اینتل در نظر دارد برای خرید یک شرکت ارائه دهنده اپلیکیشن های نقشه ویژه موبایل بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون دلار پرداخت کند تا بتواند سرویس‌های جدیدی را به کاربران ارائه دهد.

 

به گزارش سیتنا به نقل از نارنجی، بالاخره قرار است که چیپ‌های جدید اینتل از سال آینده در تلفن‌های همراه مورد استفاده قرار گیرند و اولترا بوک ها (لپ تاپ فوق سبک) هم به زودی صاحب مغزهای اینتلی تازه ای می‌شوند، اما به نظر می‌رسد که بزرگترین تولید کننده چیپ دنیا فقط به همین رضایت نداده و قصد دارد در بازار نرم‌افزارهای موبایل هم قدم گذارد و برای خرید یک شرکت ارائه دهنده اپلیکیشن های نقشه ویژه موبایل میلیون‌ها دلار پرداخت کند.

 

به نظر می رسد انگیزه پشت این معامله ایجاد یک جایگزین حقیقی و موثر برای رقابت با گوگل مپ و اوی نوکیا باشد، اما نکته مهمتری که در این میان وجود دارد و قدم بزرگ و قابل اعتنایی برای اینتل است، گسترش فزاینده چشم انداز بیرونی و ظاهری این چیپ ساز مشهور است.

 

وبلاگ AppUP اینتل می‌گوید که Telmap با مجموعه‌ای از APIهای استاندارد، به توسعه دهندگان AppUp (شبکه نرم افزاری اینتل) کمک می کند تا سرویس های مبتنی بر محل (location‪-‬based) ساده تر و بهتری را در اپلیکیشن های شان ارائه کنند.

سرویس های تل مپ شامل نقشه برداری و ناوبری، تبلیغات مبتنی بر محل، یکپارچگی با سرویس های اجتماعی و همچنین سرویس های فوق محلی مانند نمایش ترافیک لحظه ای و راهنمای محل ها و مراسمات است. به نظر می رسد که این قرارداد تا پایان سال جاری (کمتر از دو ماه دیگر) نهایی شده و تل مپ به تملک اینتل در آید.

آیا اینتل قصد رقابت در دنیای اپلیکیشن های موبایل و نقشه نگاری را دارد؟ یا اینکه فکرهای دیگری در سر می پروراند؟ نظر شما چیست؟

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-10-03 06:47

افزودن دیدگاه جدید