کد مطلب: 

4303

ساماندهی پارازیت‌ها که ناراحتی ندارد!

عضو شورای شهر تهران گفت:‌ در تمام دنیا از پدیده پارازیت استفاده می‌شود و نسبت به آن ساماندهی وجود دارد در واقع نباید از اینکه بخواهیم پارازیت‌های موجود را براساس ضوابط استاندارد ساماندهی شود ناراحت شویم.
به گزارش سیتنا، معصومه آباد در گفت‌و‌گو با ایلنا با بیان اینکه از شورای شهر تهران برای تشکیل کمیته بررسی منشاء پارازیت‌ها توسط وزارت بهداشت به صورت رسمی دعوتی صورت نگرفته است، درباره وجود پارازیت در شهر تهران اظهار کرد: قطعا هر موضوعی که سلامت شهروندان را به مخاطره بیاندازد، باید مورد بحث وبررسی قرار گیرد.
وی با بیان اینکه بررسی کردن منشاء پارازیت‌ها به ارتقای سلامت شهروندان کمک می‌کند، تاکید کرد: باید برای ساماندهی پارازیت‌ها ورود جدی کنیم تا اثرات تخریبی کمتری بر سلامت شهروندان داشته باشد.
رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران در پاسخ به اینکه آیا به شما گزارش‌هایی مبنی بر وجود پارازیت ارسال شده است یا نه، گفت: به صورت کتبی و رسمی گزارشی ارائه نشده است و تنها منبع اطلاع من،اظهار نظرهای پراکنده و متفرقه‌ای است که از طریق رسانه‌ها و جراید اعلام می‌شود. برخی از شهروندان نسبت به اثرات سوء پارازیت شکایت دارند. قطعا روشن شدن این موضوع در حل این مشکلات کمک می‌کند.
آباد با بیان اینکه پدیده تکنولوژی نوین غیر قابل اجتناب است، افزود: در تمام دنیا از این پدیده استفاده می‌شود و نسبت به آن ساماندهی وجود دارد در واقع نباید از اینکه بخواهیم پارازیت‌های موجود را براساس ضوابط استاندارد ساماندهی شود ناراحت شویم.
وی با بیان اینکه ساماندهی پارازیت‌های موجود به بهره برداران و ارایه دهندگان تکنولوژی کمک می‌کند، تصریح کرد: این موضوع به نفع تمام شهروندان است ولی هنوز به طور دقیق منشاء آن اثبات نشده است یعنی در واقع تمام گزارش‌ها به صورت شفاهی است و گویا به صورت دقیق تحقیقی برای آن صورت نگرفته است.
آباد در پاسخ به اینکه آیا وزارتخانه متولی و نهادهای امنیتی برای تحقیق ورود کرده‌اند یا نه، گفت: اگر تحقیقی صورت گرفته است باید ارایه شود تحقیقات همه چیز را به صورت علمی نشان می‌دهد و کمک می‌کند فضای مشوش جامعه و نگرانی‌های مردم حل شود.
وی در پاسخ به اینکه آیا از مراجع متولی درخواست کرده‌اید که تحقیقی نسبت به این مساله داشته باشد، اظهار کرد: شورای شهر مصوبه ساماندهی دکل‌های مخابراتی را دارد که در آن به تمامی موارد پرداخته است.
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه شهروندان نسبت به وجود پارازیت‌ها اظهار نگرانی می‌کنند، گفت: در همه جا به دلیل استفاده از تکنولوژی نوین قطعا امواجی وجود دارد اما باید به این مساله ورود جدی کنیم که اثر تجمیعی استفاده از این تکنولوژی بر بدن انسان بیش از استاندارد است یا کمتر از استاندارد است.
وی افزود: ‌متاسفانه به دلیل عدم اندازه گیری اطلاعات دقیقی نسبت به اثر تجمیعی این امواج بر بدن نداریم از این رو خوب است وزارتخانه‌های بهداشت و علوم و مجلس شورای اسلامی به مساله ورود جدی داشته باشند.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-10-13 14:17

افزودن دیدگاه جدید