کد مطلب: 

4097

قطعی Gmail مشتریان VPN و Socks را چند برابر کرد!

قطعی Gmail مشتریان VPN و Socks را چند برابر کرد!

با ایجاد اختلال در جی.میل نه فقط حجم استفاده از نرم افزارهایی مانند «تور» و «اولتراسِرف» افزایش یافت بلکه بسیاری از کاربران هم سعی کردند با استفاده از شبکه های زیرزمینی فروش VPN و Socks نسبت به دور زدن فیلترینگ اقدام نمایند. 

 

به گزارش سیتنا به نقل از شبکه ایران، اختلال در زیرمجموعه های وبسایت گوگل امروز به اوج خود رسید و از صبح امروز تقریبا هیچ کاربری در داخل ایران نمی توانست وارد جی.میل شود. این اتفاق سبب ساز آن شد که حجم استفاده از دیگر سایتهای ارائه دهنده سرویس رایگان ایمیل و از جمله «یاهو» و «هاتمیل» افزایش پیدا کند اما از آنجا که قابلیتهای هیچ کدام از پستهای الکترونیک دیگر به اندازه جی.میل نیست بسیاری از کاربران هم ترجیح دادند به جای اینکه به سراغ ایمیلهای جایگزین بروند از روش دور زدن فیلترینگ استفاده کنند.

 

در طی این مسیر نه فقط حجم استفاده از نرم افزارهایی مانند «تور» و «اولتراسِرف» افزایش یافت بلکه بسیاری از کاربران هم سعی کردند با استفاده از شبکه های زیرزمینی فروش VPN و Socks نسبت به دور زدن فیلترینگ اقدام نمایند. این چنین شد که بسیاری از آنها هم که از اینترنت نه به عنوان وسیله ای برای تفریح یا حتی رفتن به فیسبوک استفاده می کنند که برای انجام امور کاری خویش استفاده می کنند هم ناچار شوند به زمره کاربران آنتی فیلترها بپیوندند.

 

این مساله اگر مورد کندوکاو مسئولانی قرار گیرد که با ایجاد اختلال در جی.میل خواسته اند مدیران گوگل را ادب کنند مطمئنا پیامهای روشنی دارد؛ اصلی ترین پیام آن است که این فیلترینگ بخش عمده ای از درآمد ایرانیان را به جیب شرکتهای واسطه ای می ریزد که باز هم در کشورهای غربی دفتر دارند و با فروش VPN و Socks به ایران، بر صفرهای حساب بانکی خود می افزایند.

 

تازه اگر این سود به جیب شرکتهایی جز گوگل می رفت و در نهایت گوگل متنبه می شد ایرادی نداشت اما وقتی درنظر بگیرید که کاربر داخلی در نهایت با استفاده از همین آنتی فیلترها به سایت جی.میل ورود پیدا می کند تازه می فهمیم که طرح ایجاد اختلال در ورود به جی.میل چه کار عبثی بوده است!

 

واقعا معلوم نیست آنها که طرح ایجاد اختلال برای ورود به جی.میل را مطرح کرده و اجرایی می کنند بدون بررسی چنین نتایجی این طرح را اجرایی می کنند یا آن که این نتایج را می دانند و باز هم طرح را اجرایی می نمایند. در هر دو حالت راندمان برآمده از این کار است که جلب توجه می کند؛ راندمانی که نزدیک به صفر است! بی صبرانه منتظریم ببینیم آیا هیچ مقام مسئولی وجود دارد که توجیهی برای فعالیت سیستمی با راندمان صفر را ارائه کند؟! 

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-09-25 11:50

دیدگاه‌ها

تصویر فرهاد
هیچی دیگه مسئولین تشخیص دادن چند وقتیه درآمد صنف محترم vpn فروش کم شده طرح حمایت از vpn رو با فیلتر گوگل و جی میل کلید زدند !
ارسال شده توسط فرهاد در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید