کد مطلب: 

3720

دسترسی ایرانیان به بازی "ورلد آو وارکرافت" قطع شد!

دسترسی ایرانیان به بازی "ورلد آو وارکرافت" قطع شد!

شرکت بلیزارد، سازنده بازی "ورلد آو وارکرافت" دسترسی کاربران این بازی در ایران را قطع کرده است.

به گزارش سیتنا در بخشی از خبر انتشار یافته در بی بی سی، آمده است: پس از آنکه کاربران ایرانی این بازی اعلام کردند که دسترسی شان به این بازی قطع شده، بلیزارد با انتشار اطلاعیه ای بر روی صفحه فوروم این بازی اعلام کرد که با توجه به قوانین آمریکا و در راستای تحریم های آمریکا علیه ایران دسترسی آن را برای کاربران مقیم ایران قطع کرده است.

بلیزارد گفته است که این بدین معنی است که این شرکت نمی تواند پول آنها را به حساب های شان بازگرداند یا حساب آنها را به کشور دیگری منتقل کند.

این اطلاعیه در پی آن منتشر شد که بسیاری از کاربران ایرانی "ورلد آو وارکرافت"، بر روی وب سایت این بازی نوشتند که مستقیما نمی توانند به این بازی دسترسی پیدا کنند، اما با استفاده از پراکسی‌هایی که سرور آنها در خارج از ایران است می توانند به وبسایت این بازی راه بیابند.

در این اطلاعیه آمده است که بر اساس تحریم های اقتصادی و محدودیت های بازرگانی این شرکت نمی تواند با کسانی که در کشورهای مشخصی از جمله ایران زندگی می کنند، داد و ستد کند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است که "از مشکلی که پیش آمده پوزش می خواهیم و به محض اینکه قوانین آمریکا اجازه دهد، این محدودیت را لغو خواهیم کرد."

کاربران "ورلد آو وارکرافت" و بازی های دیگری چون گیلد وارز می گویند که وبسایت این بازی ها در ایران فیلتر شده است.

بازی استراتژی "ورلد آو وارکرافت" از بازی های محبوب در میان دوستداران ایرانی بازی‌های کامپیوتری و گیم نت های ایران بوده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-08-29 13:54

افزودن دیدگاه جدید