کد مطلب: 

3557
باید زیرساخت‎های دفاعی خود را در حوزه‎ی سایبری تقویت کنیم

نخستین سمینار امنیت اطلاعات و شبکه در سازمان ویژه مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات نهادهای دولتی و خصوصی 2 و 3 شهریورماه امسال در شهر مشهد مقدس و هم زمان با برگزاری نمایشگاه فناوری اطلاعات و شهر الکترونیکی موسوم به اله سیت 91 برگزار می شود.

 

به گزارش سیتنا، مهندس "نوید کمالی" دبیر علمی این سمینار با تاکید بر حضور بیش از 300 تن از مدیران، کارشناسان و متخصصان حوزه فناوری اطلاعات و امنیت شبکه در این سمینار، اعلام کرد: بنا بر آمارهای جهانی در چهار سال گذشته میزان حملات اینترنتی که از خاک کشور آمریکا سرچشمه گرفته اند بین ۷ الی ۲۳ درصد در نوسان بوده است. در مورد کشور چین نیز، این آمار در چهار سال قبل به ۲۷ درصد رسیده بود که به تدریج طی چند سال گذشته، شاهد کاهش آن بوده ایم.

وی ادامه داد: اگر حملات اینترنتی را بر اساس قاره بررسی کنیم، سهم قاره آسیا و اقیانوسیه ۴۲ درصد، اروپا ۳۵ درصد، آمریکا ۲۱ درصد و قاره آفریقا ۵/۱ درصد می باشد.

وی گفت: رشد بالای حملات اینترنتی و سایبری در قاره آسیا و منطقه خاورمیانه به ما این آگاهی را می دهد که منطقه ما و کشور ما باید بیش از پیش زیرساخت‎های دفاعی خود را در حوزه دفاع سایبری تحکیم و تقویت نماید. از این رو ما در بخش آموزش و در راستای بهره گیری از کلیه فرصت‎های آموزشی و ترویج و تبیین دانش امنیت سایبری با برگزاری این سمینار قصد آموزش ترویج جدیدترین راهکارها و استانداردهای ایمن سازی ساختارهای اداری و سازمانی را داریم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-08-13 18:48

افزودن دیدگاه جدید