کد مطلب: 

3548

تلفن همراه‌تان را اینگونه نابود کنید!

تلفن همراه یکی ازمهمترین وسیله هایی است که این روزها دست اکثریت قریب به اتفاق جامعه می توانیم آن را ببینیم و به یکی از لوازم جدا نشدنی انسان ها تبدیل شده است.

به گزارش سیتنا به نقل از مشرق، با توجه به اینکه این وسیله برای هر کسی اهمیت بسیار زیادی دارد پس مراقبت کردن از آن نیز بسیار مهم است. برای اینکه بتوانیم یک تلفن همراه سالم داشته باشیم باید به نکات بسیاری نیز دقت داشته باشیم که در ادامه برخی از مهمترین آن ها را یاد می کنیم.
 

دانلود کردن برنامه

شاید به نظر شما احمقانه باشد که ریختن برنامه روی گوشی باعث از بین رفتن آن شود اما این امر وقعا وجود دارد و چیزی نیست که بخواید نادیده بگیرید. بسیاری از برنامه های کرک شده حاوی ویروس هایی هستند که تلفن های همراه را آلوده می کنند. سعی کنید برنامه هایی را که دانلود می کنید مورد تایید شرکت سازنده تلفن همراه یا سازنده سیستم عاملتان باشد. چرا که با ویروسی شدن احتمال از بین رفتن بیشتر اطلاعاتتان بسیار بالا است.

شارژ کردن زیاد باتری

یکی از نیازهای اصلی هر گوشی تلفن همراهی داشتن شارژ باتری است. البته این شارژ کردن باتری نیز بسیار مهم است و خودش اصول خاصی دارد که باید آن را رعایت کنیم. بهتر است تا شارژ کردن بیش از اندازه انجام نگیرد چرا که عمر باتری تلفن مخصوصا تلفن های هوشمند بسیار کاهش پیدا می کند. برای مثال افرادی هستند که شب ها قبل از خواب تلفن خودشان را به شارژ می زنند و تا صبح تلفن در شارژ است. این باعث می شود تا ساعت ها بدون استفاده گوشی در شارژ باشد و همین عمر باتری آن را بسیار کم می کند.


گرمای زیاد

آیا شما می توانید ساعت ها در زیر آفتاب بنشینید و مشکلی نیز برای شما به وجود نیاید؟ مسلما جواب این سوال منفی خواهد بود. همانطور که انسان های نمی توانند گرما را تحمل کنند دستگاه های الکترونیکی نیز همین گونه هستند. از همین رو بهتر است تا حد امکان از قرار دادن تلفن همراه در زیر نور خورشید جلوگیری کنید. همچنین استفاده طولانی مدت و دائم نیز می تواند باعث  گرم شدن بیش از اندازه باتری تلفن شود.

وب گردی

دنیای وب بسیار بزرگ است و وبسایت های بسیار زیادی در آن وجود دارد که همه آن ها مطمئن نیستند و امکان دارد حاوی ویروس های بسیار ریز باشند. همچنین یکی از بزرگترین عوامل گرم شدن باتری گوشی نیز وب گردی است چرا که کار زیادی را از بخش های مختلف تلفن همراه می کشد. به همین علت سعی کنید تا جای ممکن از وب گردی در سایت های ناشناس امتناع کنید و زمان کار خودتان را نیز تا حد امکان کاهش دهید.

صدمات آب

همانطور که گرما به تلفن های همراه آسیب وارد می کند آب نیز می تواند آسیب های بسیار زیادی را بزند. شاید فکر کنید که افتادن تلفن همراه درون یک سطل آب می تواند آن را از بین ببرد اما به این نکته توجه کنید که حتی یک قطره بسیار کوچک آب نیز توانایی آن را دارد که گوشی شما کاملا نابود کند.

در فصل تابستان بعد از صحبت کردن ممکن است گوش شما عرق کند و آب به تلفن همراه بچسبد بهتر است تا در سریع ترین زمان آن را تمیز کنید.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-08-12 13:00

افزودن دیدگاه جدید